Jakie rzeczy możemy zyskać dzięki korzystaniu z usług jak giełda transportowa i giełda ładunków.

Globalna sieć www już od wielu lat dostępna jest pod naszymi strzechami. Dla niektórych z nas jest to narzędzie służące wyłącznie do rozrywki i wykorzystania wolnego czasu, niektórzy ludzie korzystają z internetu do podtrzymywania kontaktów z rodziną i przyjaciółmi, ale prawdopodobnie spora część osób korzystających z internetu wykorzystuje go do pracy zawodowej. Ogromne możliwości, na przykład natychmiastową komunikację czy dostępność do ogromnych baz danych w przeciągu kilku sekund, są ogromnym plusem pracy przez sieć. Dlatego też sporo firm chętnie wykorzystuje internet jako narzędzie ułatwiające prace. Nie jest inaczej także w przypadku branży transportowej. Ale co na tym zyskuje klient?

Za przykład posłuży mi tutaj giełda transportowa, czyli portal w internecie, bardzo podobne do klasycznej, finansowej giełdy, gdzie są zbierane i przetrzymywane dane dotyczące spedycji i przewozu ładunków. Tego typu giełda ładunków umożliwia firmom głównie na obniżenie kosztów i podwyższenie zysków, przez optymalne wykorzystanie przestrzeni ładunkowej w każdym transporcie. Wyobraźmy sobie taką sytuację – chcemy przetransportować nieduży ładunek z miasta A do miejsca B, nie posiadamy jednak własnego samochodu, a nikt z przyjaciół nie jest w stanie nam pomóc.

Wejdź na ten link, aby przeczytać analogiczne materiały. Dla przykładu zobacz serwis (http://www.c-l.pl/), który omawia intrygującą Cię problematykę, a niewątpliwie się nie zawiedziesz.

Sprzęt, jaki będziemy chcieli przewieźć nie nie zajmuje dużo miejsca, a więc nie opłaca się nam wynajęcie ogromnego transportu, który będzie obciążał naszą kieszeń.

W tym przypadku z pomocą przychodzi do nas giełda transportowa, w której możemy zobaczyć dane dotyczące spedycji i przewozów, które organizują obecne na giełdzie przedsiębiorstwa, sprawdzić miejsce początkowe i końcowe, zapytać się o dostępność miejsca na ładunek, a potem przesłać taką informację bezpośrednio do firmy transportowej.

Przeczytaj, co opublikowano w najświeższym wpisie (http://sklep.betaret.pl/pl/c/baterie-trakcyjne/24) – to też dotyczy tej samej kwestii, więc zapewne też Cię zaciekawi.

Łatwe? Oczywiście!

Wykorzystanie giełdy w ten sposób to według dużej grupy ekonomistów optymalna realizacja zasady win-win – wygrywa zarówno klient, jaki jest w stanie zaoszczędzić czas włożony w poszukiwania firmy przewozowej i pieniądze na wykupywaniu prywatnego transportu, a także wygrywa organizator transportu, który będzie mógł liczyć na konkretny zarobek dzięki ponadprogramowym zleceniom i zmniejszenie pustych przebiegów.