Jakie rzeczy możemy zyskać dzięki odwiedzaniu usług jak giełda transportowa i giełda ładunków.

Internet już od wielu lat dostępna jest pod naszymi strzechami. Dla niektórych z nas jest to narzędzie służące wyłącznie do rozrywki i spędzenia wolnego czasu, jeszcze inni wykorzystują go do utrzymywania kontaktów z bliskimi i przyjaciółmi, ale najprawdopodobniej spora część ludzi używających internetu wykorzystuje go do pracy zawodowej. Praktycznie nieskończone możliwości, takie jak natychmiastową komunikację czy możliwość obejrzenia ogromnych list danych w przeciągu kilku sekund, są ogromnym plusem pracy przez internet. Dlatego też wiele firm na co dzień wykorzystuje sieć jako narzędzie poprawiające prace. Nie inaczej jest także w przypadku branży spedycyjnej. Ale co na tym zyskuje klient?

Kontenery

Źródło: http://sxc.hu/

Jako przykład będzie służyć tutaj giełda transportowa, czyli strona w sieci , bardzo podobne do zwykłej, finansowej giełdy, w którym są kolekcjonowane i przetrzymywane informacje dotyczące transportu i dostarczania towarów. Taka giełda ładunków pozwala przedsiębiorcom głównie na obniżenie kosztów i podwyższenie przychodów, przez optymalne zapełnienie miejsc ładunkowych w każdym samochodzie. Możemy sobie wyobrazić następującą sytuację – chcielibyśmy przewieźć niewielki ładunek z miejsca A do punktu B, nie mamy jednak prywatnego samochodu, a żaden ze znajomych akurat nie może nam pomóc. Sprzęt, jaki chcemy przewieźć nie jest duży, więc nie opłaca się nam wynajmować ogromnego busa, który będzie obciążał naszą kieszeń.

W tym przypadku z pomocą przychodzi do nas giełda transportowa, w której będziemy mogli zobaczyć informację dotyczące spedycji i tras, jakie obsługują obecne na giełdzie firmy, sprawdzić miejsce startowe i docelowe, zapytać się o dostępność przestrzeni ładunkowej, a potem przesłać zapytanie bezpośrednio do wybranej firmy transportowej. Proste? Oczywiście!

Terminal załadunkowy

Źródło: http://sxc.hu/

Wykorzystanie giełdy w taki sposób to zdaniem wielu specjalistów optymalna realizacja zasady win-win – zyskuje zarówno klient, który jest w stanie zaoszczędzić czas na poszukiwaniu firmy transportowej i pieniądze na wynajmowaniu prywatnego transportu, a również wygrywa organizator transportu, jaki może liczyć na konkretny zarobek dzięki ponadprogramowym zleceniom i zmniejszenie pustych przewozów.

Jeszcze w nieodległej przeszłości, bo ok 20 lat , w naszym kraju zdecydowana większość transakcji handlowych i umów zawierana była słownie albo na papierze, a aby coś załatwić, kupić lub negocjować warunki, trzeba było wyjść z mieszkania i spotkać się z z naszym kontrahentem.

Czy powyższa notka nakłoniła Cię do poszukania pokrewnych? Jeśli tak, to kliknij ten link i dodatkowo poznaj ponadto wypowiedzi na nasz temat (https://e-militaria.pl/127-kapelusz-helikon-boonie-hat-pl-woodland-wz93.html)!

Dzisiaj, interakcja tego rodzaju jest zdecydowanie bardziej ograniczona, a nasze życie stało się dużo łatwiejsze – do sporej większości wspominanych czynności wystarczy jedynie stałe połączenie internetowe.

Podobne relacje panują już także w biznesie – internet jako narzędzie pracy jest coraz popularniejszy i pozwala automatyzować wiele procesów, które wcześniej wymagały sporych nakładów pracy, a co za tym idzie – pozwala oszczędzać pieniądze. W ostatnich czasach mieliśmy wysyp systemów i witryn internetowych, jakie ułatwiają firmom pracę przez zbieranie i prezentowanie dużej ilości informacji i ważnych danych. Takie zjawisko obecne jest nie tylko na giełdach finansowych i rynkach wymiany walut – informacja to siła w praktycznie każdej branży, niezależnie od tego, czy działamy na rynku Forex czy prowadzimy firmę w branży transportowej.

Port

Źródło: http://sxc.hu/

W przypadku branży transportowej w ostatnim dziesięcioleciu powstał niezwykle interesujący system bazujący na ogólnej wymianie danych dotyczących niezapełnionych przewozów i ciężarówek. Portal ten to giełda transportowa i jest on głównym narzędziem pracy dla przewoźników wykonujących swoje usługo na terenie Europy. Rozwiązanie tego typu jest niezwykle wygodne i funkcjonalne, dlatego też systemy takich giełd są coraz bardziej popularne. Korzystają z nich nie tylko mikro przedsiębiorcy, mający w garażu tylko kilkanaście pojazdów, ale także ogromne firmy spedycyjne, jakie chcą za pomocą takich portali uprościć system organizacji pracy i załadunków, a także zmniejszyć problem pustych przebiegów.

Każdy z użytkowników takiej giełdy ma dostęp do obszernej bazy danych, w jakiej można znaleźć trasy transportów z całej Europy. Giełda ładunków pozawala na optymalne wykorzystanie każdego przejazdu ciężarówki – informacje o wolnym miejscu na dodatkowy ładunek (sprawdź cleo pasy mocujące) na danej trasie są dostępne dla wszystkich userów giełdy i każdy z nich jest w stanie zakupić wolne miejsce dla swoich towarów, jeżeli tylko trasa przejazdu mu odpowiada.