Jakie są możliwości dla kierowców, którzy chcą, aby ich pojazdy wyglądały naprawdę wyjątkowo.

Dla większości kierowców dbanie o samochód będzie się ograniczać do wizyty na myjni raz na kilka miesięcy i tak samo często odkurzenia dywaników i siedzeń. Kolejni właściciele samochodów idą o krok dalej i regularnie zapewniają swoim samochodom odmładzającą kurację pod postacią kompleksowego polerowania karoserii i czyszczenia tapicerki. Dzięki takim zabiegom, dobrze i przede wszystkim systematycznie robionym, samochód będzie cały czas ładnie się prezentował przez długie lata intensywnej eksploatacji.
Lecz jest też pewna grupa kierowców, którzy będą wymagali od wyglądu najwyższego standardu. I właśnie dla takich kierowców pojawiła się oferta auto spa, czyli kompletnej odnowy całego samochodu - zobacz tutaj. Usługi tego typu będą obejmować nie tylko dokładne czyszczenie i mycie całego auta, ale także poprawę wszystkich znalezionych niedoskonałości. Dlatego też niekiedy taka renowacja może trwać nawet tydzień, a jeśli chodzi o koszty, to trzeba się będzie liczyć z wydatkiem co najmniej kilku tysięcy. Jednak jak się oglądnie samochód (odnośnik do serwisu) po zakończeniu prac, to każdy chyba właściciel powie, że jednak warto było.
samochód
Autor: BMiz
Źródło: http://www.flickr.com


Bardzo modnym ostatnio hasłem jest auto detailing, i oznacza ono dokładnie kompleksową renowację i czyszczenie całego samochodu, żeby nadać mu ładniejszego wyglądu i jednocześnie wykonać zabezpieczenie przed rozmaitymi czynnikami. Do realizacji wszystkich koniecznych zabiegów używa się jedynie kosmetyków i preparatów najwyższej jakości, niekiedy niemożliwych do kupienia w normalnych sklepach motoryzacyjnych. Prace rozpoczynają się od poprawy wyglądu lakieru.
W pierwszej kolejności należy się pozbyć różnych przebarwień, rys i innych defektów, a później kładziona jest warstwa ochronna. Tu stosuje się przeważnie Xeramic pro, który daje niesamowicie odporną i trwałą powłokę, która chroni lakier na kilka następnych lat intensywnego użytkowania. Następnym etapem będzie środek pojazdu - strona www. Tu z kolei dokładnie czyszczona jest tapicerka, a następnie powleka się elementy wnętrza specjalnymi środkami, chroniącymi materiały przed promieniowaniem UV.