Jakim sposobem wybrać właściwą obręcz do roweru

Obręcz rowerowa to ważka część każdego roweru, jaka pełni istotną funkcję. Wskazane jest wiedzieć, iż obręcz rowerową powinno się prawidłowo dopasować w zależności od stylu jazdy oraz modelu roweru. W sklepach zdołamy odszukać przeróżne rodzaje i typy obręczy rowerowych, jakie różnią się od siebie wykonaniem, konstrukcją oraz użytymi artykułami. Obręcze rowerowe odróżniają się także ceną.

rowery i części

Autor: Giant Polska
Źródło: Giant Polska

Jak już dodaliśmy na początku, wybór należytej obręczy jest zależny od naszego stylu jazdy i od typu roweru. Przykładowo do rowerów szosowych dobiera się obręcze, które posiadają małą masę. Im mniejsza masa obręczy tym lepiej, chociaż niestety trzeba pamiętać, że mała masa obręczy skutkuje mniejszą wytrzymałością roweru. Jeżeli wyszukujemy właściwych obręczy rowerowych do rowerów górskich, które mają zamontowane hamulce ręczne, to powinniśmy dobierać obręcze rowerowe bez bocznych, równych nawierzchni. W sklepach odnajdziemy też ciężkie oraz duże obręcze rowerowe, które tytułowane są obręczami wielokomorowymi. Są one stosowane do rowerów górskich do zjazdów. Obręcze te charakteryzują się masą, jaka dociera do 1 kilograma, dodatkowo mają typowe profile płaskie. Taka obręcz jest niesłychanie praktyczna oraz funkcjonalna, jest także niezmiernie wytrzymała. Nie zniszczy się nawet przy mocnym uderzeniu o kamień przy sporej prędkości.

Przeczytaj ten pomocny link (http://www.jk-busczesci.pl/category/bova), a upewnisz się, że zawarte tam wiadomości są bardzo wciągające, gdyż to pokrewna tematyka, co w tym poście.

Naturalnie to ledwie kilka typów obręczy do rowerów. Jest ich rzecz jasna jeszcze niemało. Jeżeli nie wiemy, która obręcz rowerowa będzie odpowiednia do naszego roweru, zawsze możemy zawezwać o pomoc pracownika sklepu. Bezsprzecznie doradzi nam obręcz, jaka sprawdzi się najlepiej.

Jeśli nie chcesz, aby uciekły Ci inne podobne wiadomości dotyczące zaprezentowanego tutaj zagadnienia, to kliknij i więcej zobaczysz w treści.

Obręcze rowerowe odszukamy w każdym sklepie z akcesoriami rowerowymi, również w sklepach internetowych. Sklepy online w wielu przypadkach posiadają sporo większy oraz bardziej interesujący wybór od sklepów stacjonarnych, w związku z tym warto poznać się z ich zestawem.