Jedź bezpiecznie na dobrych oponach

Zima powoli odchodzi od nas, czas, więc zrobić miejsce w szafie na cieńsze rzeczy. Pakując do worków kurtki, kozaki pamiętajmy, że nie tylko my powinniśmy przygotować się na nowy sezon. Zmiany wymaga również nasz samochód. Zmiana opon na wiosnę to rzecz niezbędna, podobnie jak dostosowanie opon do warunków panujących od listopada.

Dla użytkowników samochodów to oczywistość warto jednak o tym powiedzieć. Wielu kierowców odkłada wizytę u mechanika, a to przez brak czasu a to nie są pewni pogody, jaka będzie za chwilę. I w tym momencie jeszcze można ich usprawiedliwić, jednak zbyt długie odkładanie na później może być powodem niebezpieczeństwa na drodze w czasie jazdy.

Letnie opony samochodowe idealnie sprawdzają się przy temperaturze wyższej niż 7 stopni. Przy mniejszych tracą swoje właściwości. Gdy temperatury są dodatnie przez całą dobę, a uwarunkowania jezdni są korzystne, powinno się pomyśleć o zmianie opon .

Samochód, opony

Autor: iStock
Źródło: iStock

Opony, które ,na które chcemy wymienić zimówki muszą być sprawne. Zobaczmy, czy te z zeszłego roku jeszcze się nadają. Jeśli nie, to trzeba pomyśleć o zakupie nowych. Promocje opon letnich są zwykle w są pod koniec roku, stąd też warto sprawdzić stan naszych opon nim przyjdzie do ich wymiany. Różne opony zużywają się w różnym czasie, trudno określić to dokładnie.

Interesujesz się tym tematem? Przeczytaj zatem jeszcze dalej (https://www.hurtopony.pl/opony-do-samochodu/ford/mondeo) o tym wątku w następnym artykule, który dla Ciebie stworzyliśmy. Sądzimy, że Ci się podoba.

Wszystko zależy od ich użytkowania. Najszybciej możliwości techniczne opony jest w stanie zweryfikować mechanik. Pewnym jest, że nie powinniśmy ignorować jakiekolwiek odstępstwa od normy funkcjonowania opony. Każde zmiany na bieżniku, drżenie nadwozia muszą zmotywować nas do wizyty w warsztacie.

Należy pamiętać o wyborze odpowiedniego producenta. Opony produkowane z krajów o wyższych temperaturach są mniej wytrzymałe na pogodę w Polsce niż opony – kliknij aby zobaczyć więcej – z Niemiec. Odpowiednie produkty zapewniają najlepszą elastyczność i krótką drogę hamowania. Tanie letnie opony (jaki i felgi), zawsze muszą być odpowiednie, a na zdrowiu własnym i najbliższych nie wolno oszczędzać.