Kiedy pogoda zmienia się na zimową, wielu trudności i niebezpieczeństw unikniesz dzięki wymianie opon

Współcześnie ciężko jest wyobrazić sobie normalne egzystowanie bez samochodu. Nawet jeśli nie posiadamy auta do własnej dyspozycji, zwykle w takim przypadku ma go ktoś z rodziny lub przyjaciół.

Continue reading „Kiedy pogoda zmienia się na zimową, wielu trudności i niebezpieczeństw unikniesz dzięki wymianie opon”

Kupno opon w Internecie? To może się opłacić!

Wskazane jest zastanowić się nad kupowaniem opon drogą internetową. Faktem jest, że dzięki użyciu sieci dało się będzie zaoszczędzić sporo gotówki. Jeżeli nie chcemy zdecydować się na sprzedaż wysyłkową – będzie można odnaleźć propozycje sklepów klasycznych. W miejscach tego gatunku uzyskamy nie jedynie klasyczne opony, lecz także dużo mniej oczywistych towarów.

Continue reading „Kupno opon w Internecie? To może się opłacić!”

Należyta autolaweta pomoże nam przewieźć zepsute auto do naprawy

Awarie czterokołowca zdarzają się nagminnie i w przeróżnych miejscach i okolicznościach. W tych sytuacjach przydaje się pomoc drogowa, posiadająca stosowną lawetą, jaka doholuje uszkodzony czterokołowiec do warsztatu. Ściąganie samochodów z zagranicy w marnym stanie technicznym bywa dalej wykonywane. Do przewozu samochodu w takim stanie nieodzowna jest autolaweta (Szczecin).

Continue reading „Należyta autolaweta pomoże nam przewieźć zepsute auto do naprawy”

Przed zakupem opon zimowych, należy przemyśleć jakie będą najlepsze do określonego typu samochodu.

Opony to jedyny obszar pojazdu łączącego go z powierzchnią drogi. To od ich sprawności zależy gwarancja ochrony kierowcy. Dlatego kluczowe jest, aby pamiętać o sezonowej zmianie ogumienia, sprawdzaniu wysokości bieżnika a także o stałym dokonywaniu oględzin ilości powietrza w oponach.

Continue reading „Przed zakupem opon zimowych, należy przemyśleć jakie będą najlepsze do określonego typu samochodu.”

Co warto wiedzieć odnośnie zakupu opon do samochodu ciężarowego?

Nie ulega wątpliwości, że na możliwość bezpiecznej jazdy wpływ mają różne czynniki, w tym jednym z najistotniejszych jest odpowiednie ogumienie. Niejeden kierowca lekceważy niestety tę sprawę i zapomina o dobraniu należytych opon do pojazdu i pory roku.

Opony w pojeździe są niezwykle istotnym elementem, który decyduje o wygodzie podczas jazdy i bezpieczeństwie – prędkość hamowania pojazdu zależy właśnie między innymi od stosownego ogumienia.

Continue reading „Co warto wiedzieć odnośnie zakupu opon do samochodu ciężarowego?”

Jak wybrać obręcz, opony zimowe premada

Aluminiowe felgi przede wszystkim ozdabiają samochód, jakkolwiek to nie wyłączna ich zaleta. Porządny wygląd to nie wszystko, przy wyborze obręczy powinno się kierować rozwagą, a nie tylko uczuciami. Błędy w doborze rozmiaru skutkują pogorszeniem właściwości jezdnych, a gołym okiem trudno rozróżnić felgę stworzoną z odpornego metalu, od podróbki kiepskiej jakości.

Continue reading „Jak wybrać obręcz, opony zimowe premada”

Stabilne oraz solidne opony terenowe od rekomendowanych marek

Opony terenowe to opony, które są wykorzystywane w dokuczliwych warunkach, w związku z tym z pewnością opony te muszą być sporo trwalsze od zwyczajnych opon. Typowe opony niewątpliwie nie nadają się do jazdy na błotnistym lub skalnym terenie, jazda na typowych oponach mogłaby być niebezpieczna, mało tego na terenie błotnistym pewno auto zakopałoby się w ciągu kilku sekund.

Continue reading „Stabilne oraz solidne opony terenowe od rekomendowanych marek”