Komfort w hotelach. Czym urozmaicić pobyt na konferencji lub własny urlop?

Od kiedy hotele są postrzegane jako istotne miejsca do organizowania konferencji, imprez firmowych, wyjazdów integracyjnych i innych wypadów tego typu, weszły na lepszy poziom świadczenia usług. Bardzo często pojawia się w nich spa, goście mogą skorzystać z basenu oraz przykładowo – kameralnej degustacji w winiarni.

Dzięki tej modzie hotele, jakie kiedyś były puste czy nawet były w średniej kondycji, są teraz eleganckie i zmodernizowane. Sale zmieniły swój charakter, personel spełnia wszelkie oczekiwania, catering stał się bardziej wyszukany i elastyczny w stosunku do potrzeb gości hotelowych.

widok na zamek w Poznaniu

Autor: Kaja Kozłowska
Źródło: http://www.flickr.com

Hotele stały się wygodną bazą noclegową dla organizatorów i uczestników szkoleń czy też konferencji, bo doskonale wpisały się w wymagania stawiane tego typu miejscom. Musi znajdować się tam pomieszczenie o funkcji auli albo mniejsze sale do skromniejszych spotkań, koniecznie z możliwością korzystania z WiFi, projektoremczy tablicą multimedialną, hotelowa restauracja przygotowująca bogaty catering na miejscu, możliwość zaopatrzenia przerwy kawowej, a po całym dniu chill out w spa albo degustacja whisky. Dopóki organizatorzy imprez czy szkoleń nie będą mieć innych pomysłów, do tego momentu hotele będą cieszyć się powodzeniem. A jeśli jednak nie hotele Poznań to miasto, jakie ma sporo ośrodków czy budynków, które również mają solidne zaplecze konferencyjne. Zda tutaj egzamin także centrum kongresowe.

Ogólnie na Warmii jest dość duża konkurencja jeżeli chodzi o hotele (hotele w górach) Poznań nie jest jedynym miastem w sąsiedztwie, jaki liczy ich blisko 50. W bliskim sąsiedztwie jezior i lasów znajduje się ich bardzo dużo, bo ich managerowie chcą zdobyć nie tylko klienta biznesowego, ale przede wszystkim tych gości, jacy na Warmię przyjechali w celach turystycznych. Hotele – kliknij – te są otwarte dla turystów przez okrągły rok kalendarzowy i najczęściej rezerwacji można dokonać przez internet.

Hotele ostatnio wprowadziły wiele udogodnień dla swoich gości, na przykład bezpłatne odwołanie rezerwacji pokoju albo przesunięcie nieco doby hotelowej czy też godzin podania posiłku. Zdarza się również, że hotele bezpłatnie podają śniadanie do pokoju, część hoteli akceptuje także wizyty gości ze zwierzakami.