Prawo jazdy otworzą przed nami inne możliwości

Są obywatele, którzy próbują przekonywać wszystkich wokół, że komunikacja miejska nie jest zła, że przemieszczanie się nią pociąga za sobą dużo zalet, takich jak chociażby ewentualność odpoczynku albo czytania książki. Jest jeszcze wielka grupa osób, która przekonuje, że bez używania samochodu też można dojechać w sporo ciekawych miejsc, czy to taksówką, czy autostopem, lub pociągiem.

Continue reading „Prawo jazdy otworzą przed nami inne możliwości”

W jaki sposób adekwatnie przygotować się do kupna samochodu?

Nie da się zanegować faktu, ze zagadnienia motoryzacyjne stanowią bardzo znaczący element naszego codziennego życia. Wykorzystanie przez nas samochodów w dniu dzisiejszym jest wielkie. Nikt z nas zapewne nie wyobraża sobie chwil, gdyby nagle miało ich zabraknąć. Jeżdżenie za ich zastosowaniem pozwala nam bowiem bez ograniczeń przemieścić się w wyselekcjonowane przez nas miejsce, nie będąc zależnym od komunikacji miejskiej.

Continue reading „W jaki sposób adekwatnie przygotować się do kupna samochodu?”

Jakie możemy mieć pożytki z nieposiadania auta?

Na co dzień podróżujemy autami: do pracy, po pociechy do szkoły, na niedzielne wypady. Stoimy w korkach, wdychamy spaliny, trąbimy na siebie. Marnujemy czas i pieniądze. A wszystko po to, aby ułatwić sobie żywot. Fakt, w niedużych wioskach gdzie komunikacji zbiorowej można wiele zarzucić wóz staje się nieodzownością a nie zbytkiem. Nie możemy bowiem funkcjonować normalnie jeżeli do najbliższej szkoły czy do miejsca pracy jest blisko godzina drogi piechotą. Ale jak wiele jest podobnych miejscowości gdzie lokalna komunikacja proponuje kursy dwa albo trzy razy na dzień?

Continue reading „Jakie możemy mieć pożytki z nieposiadania auta?”

Co uczynić ze starym, nieużywanym lub zepsutym samochodem?

Multum kierowców zastanawia się co zrobić z starym, nieużywanym bądź zepsutym samochodem. Jeżeli mamy auto, jakie jest jeszcze w całkiem stosownym stanie, to zdołamy je oczywiście sprzedać. Możliwe, iż uda nam się odnaleźć kupca. Jeśli jednak posiadamy auto powypadkowe czy też stary, zepsuty wóz to sprzedanie takiego auta może być niełatwe. Co więc zrobić z takim wozem?

Continue reading „Co uczynić ze starym, nieużywanym lub zepsutym samochodem?”