Konieczne wyposażenie turysty na lato

Na każdą wędrówkę należy wyekwipować się stosownie do pory roku, stopnia trudności trasy oraz jej całkowitej długości. W lecie, podczas ładnej pogody, konieczne będzie obuwie z wibramem (na przykład sandały Crocs) oraz płaszcz przeciwdeszczowy.

górska wycieczka

Autor: Christian Jiménez
Źródło: http://www.flickr.com
Przy chłodniejszej pogodzie, czy przy wejściach na szczyty konieczny jest sweter, nakrycie głowy, troszkę pożywienia jak też stosowna ilość picia. Półbuty nie zabezpieczą nóg przed urazami w skalnym terenie, zwłaszcza w ruchomych, miałkich piarżyskach. Bez odpowiednich butów można więc odbywać tylko spacery w osadach bądź w ich bezpośrednim otoczeniu.

Zainteresował Cię ten artykuł? Jeśli tak, to w najnowszej treści (https://www.coraltravel.pl/biura-podrozy/slaskie/czestochowa/czestochowa-salon-firmowy-14) także znajdziesz coś, co będzie dla Ciebie wartościowe. Kliknij zatem tutaj!

Najwięcej urazów w Tatrach wywołanych jest przez noszenie nieodpowiedniego obuwia, poślizgnięcie na wilgotnych głazach, zranienie kończyn dolnych przez uderzenie w czasie przechodzenia przez piargi, skręcenie stawów. Upadek po takowym zranieniu, w stromym, eksponowanym terenie może mieć dosyć poważne konsekwencje.

Nie mniej istotna będzie osłona przed zimnem, wysiłek w trakcie wchodzenia wyczerpuje wiele energii. Jej stratę człowiek odczuwa jako osłabienie i chłód. Zapobiegać temu stanowi należy przez noszenie ciepłego odzienia oraz przyjmowanie odpowiedniej ilości pożywienia i napitków. Człowiek bez siły jak też wychłodzony nie ma sił potrzebnych do wykonywania nagłych, niemiarowych ruchów, które wymusza spadzisty, kamienny teren. Łatwo wówczas utracić stabilność, trudniej może być tłumić obciążenia powstające przy schodzeniu i zwiększa się możliwość urazu – sprawdź.

rowerzysta w górach

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
Częstym błędem włóczykijów jest nie branie pod uwagę opcji nagłej zmiany aury. W górach wszystkie prognozy są jedynie orientacyjne, a pogoda może radykalnie przeobrazić się w ciągu kilku minut. Nawet gdy prognoza nie przewiduje opadów, zaś poranek jest ładny oraz ciepły musimy być za każdym razem na nie przygotowani. Przed wyjazdem odwiedź sklep turystyczny w celu kupna niezbędnych akcesoriów. Nie zapomnij o zabraniu ze sobą lekarstw, zwłaszcza służących do zatamowania krwawień.

Zaintrygował Cię prezentowany artykuł? Jeśli tak, to bez wahania kliknij także ten odnośnik. Podobne informacje zobaczysz również tutaj podlasie turystyka.

Możesz ocalić w ów sposób życie swoje bądź innych. Warto mieć ze sobą telefon komórkowy, by móc prędko zawiadomić Służbę Ratowniczą, jeżeli będziemy ofiarą bądź obserwatorem wypadku.