Mamy do dyspozycji efektywną metodę – ozonowanie, służące poprawie jakości powietrza wewnątrz pojazdu

Ozon – O3, nazywany jest aktywnym tlenem. To gaz, którego molekuła posiada 3 atomy tlenu, zamiast 2-óch, tak jak tlen, którym naturalnie oddychamy. Ozon istnieje naturalnie w środowisku, pojawiając się na skutek uderzeń pioruna w trakcie burzy. De facto, orzeźwiający, czysty, zapach, który zauważamy po burzy, jest skutkiem działania ozonu. Najczęściej jednak, czytamy o ozonie w kontekście warstwy ozonowej, która otacza naszą planetę powyżej atmosfery ziemskiej i zabezpiecza nas przed groźnym dla człowieka promieniowaniem ultrafioletowym.

kliknij

Autor: Doc Searls
Źródło: http://www.flickr.com
Tutaj, ozon tworzy się w rezultacie działania promieni słonecznych. Ozon jest coraz częściej i popularniej stosowany w różnorodnych obszarach życia na całym świecie. Jego zastosowanie jest niemal nieograniczone. Ozonowanie w naszym kraju to wciąż novum, choć nieustanie przybywa jej popleczników. Najczęściej ozon stosowany jest do neutralizowania brzydkich zapachów z naszego najbliższego środowiska, walki z alergenami takimi jak roztocza czy jako preparat odkażający i bakteriobójczy.

Ozonowanie jest formą bezpieczną, a jej główną zaletą, jest fizyczne usuwanie nieprzyjemnych zapachów, a nie ich maskowanie.

Wiedz, że masz możliwość odszukać dane na opisywany temat, zatem kliknij w odnośnik oraz przeczytaj tu (https://www.autopietrzak.pl/kontakt) wiadomości, które będą Ci konieczne.

Ozonowanie, to doskonała i przyjazna dla środowiska metoda, która odkazi dom w którym przebywamy. Ozonować można również artykuły spożywcze, co wydłuża ich termin przydatności i nie ma na nie żadnego szkodliwego oddziaływania. Zalety ozonu jako silnego utleniacza, dość mocno wykorzystuje branża motoryzacyjna.

Ciekawy tekst, nie sądzisz? Jeżeli więc masz chęć zobaczyć podobny serwis, sprawdź koniecznie co dla Ciebie mamy, to także będzie w Twoim.

Urządzenie do ozonowania ułatwia pozbycie się grzybów, pozbywanie się wszelkiego rodzaju roztoczy, pleśni i innych drobnoustrojów z klimatyzacji samochodowej, umożliwia również odkażenie całego wnętrza samochodu.

Czarny sportowy samochód

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com
Zastosowanie ozonatora, do odgrzybiania klimatyzacji jest głównie polecane dla osób ze skłonnością do alergii oraz podrażnień górnych narządów układu oddechowego (przeczytaj na ten temat). Dzięki ozonowaniu, w aucie mamy orzeźwiające i czyste powietrze. Użycie ozonatora, wspaniale sprawdza się tam, gdzie rozczarowują inne powszechnie stosowane techniki odkażania, dlatego, że ozon w postaci gazowej potrafi dotrzeć do najbardziej nieprzystępnych miejsc, których nie można oczyścić za pomocą innych preparatów. Trzeba zaznaczyć, że ozon jest kilkadziesiąt razy bardziej sprawdzalny i kilka tysięcy razy szybciej działający niż chlor pod względem zabijania bakterii i drobnoustrojów. Nawet niewielkie stężenie ozonu, powoduje usunięcie bakterii chorobotwórczych już w parę minut.