Na co kierują uwagę kobiety, a na co faceci w trakcie użytkowania prywatnego lub firmowego pojazdu

Kobiecy punkt widzenia bywa całkowicie odmienny od tego męskiego – takie stwierdzenie poznał już niemal cały glob. Co naprawdę ważne, taka opinia została poza tym udowodniona przez naukowców. Ponadto jest uniwersalna, bo można ją przypasować właściwie do każdej dziedziny życia, w tym również do szeroko rozumianej motoryzacji.

Wycieraczki do samochodu

Autor: tablexxnx
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo że panie nieczęsto stają się miłośniczkami aut, to przecież wiele z nich posiada prywatny pojazd samochodowy. Troska o niego ograniczać się może do systematycznego odkurzania wnętrza, a od czasu do czasu do umieszczania ozdóbek w tych mniej spodziewanych miejscach (np. rzęsy na reflektorach).
Niewiasty zazwyczaj przywiązują najmniejszą wagę do kontrolowania typowo mechanicznych elementów (np. silnika), a sprawdzanie skali oleju niełatwo wchodzi im w krew. Chociaż wykonywania tego typu czynności uczy się na już kursantów, to przedstawicielki płci ładnej nie okazują nimi większego zainteresowania.

Eksperci dodają jednak, że dzisiejsze modele naprawia nie na autostradzie, lecz w profesjonalnym warsztacie. W domowym zaciszu można co najwyżej wymienić pióra wycieraczek Valeo, ale niełatwo podejrzewać kobiety o to, aby na własną odpowiedzialność podejmowały się tego zadania.
Z kolei panowie, oprócz tego, że zajmują się swoimi autami, to jeszcze doglądają wozów, jakie stoją w przydomowym garażu. Dla takich osób liczą się detale, o których zapominają żony. Dla przykładu, każda wycieraczka samochodowa jest od razu zamieniana na nową, jak tylko przestaje właściwie funkcjonować. Do obowiązków małżonków należą również inne czynności, czyli te bardziej skomplikowane albo wymagające użycia krzepy.

Jeśli weźmiemy pod uwagę zakupy, które zazwyczaj robimy w sklepach motoryzacyjnych, to i tutaj mężczyźni wyręczają kobiety. Trudno sobie wyobrazić trzydziestoletnią damę w czerwonych szpilkach, która prowadzi zagorzałą konwersację ze sprzedającym i jeszcze przekonuje go o tym, że pióra wycieraczek Valeo stają się najlepszym produktem dostępnym na rynku – doczytaj wycieraczki samochodowe valeo. Z autopsji dobrze wiemy, że partnerki mają całkowicie odmienne zainteresowania, a zwyczajna wycieraczka samochodowa zazwyczaj znajduje się poza ich kręgiem. O zasadności tego rodzaju hipotez niejeden raz przekonali się faceci, na przykład wtedy, gdy musieli wymienić opony zimowe opony (opony do audi a2) w dwóch pojazdach.

Sprawdź też: wycieraczki passat b5