Na jaki pojazd się zdecydować

Ogromna strata wartości, duża awaryjność, znaczne koszta napraw – wraz z wiekiem samochodów zmieniają się problemy ich posiadaczy. Podpowiemy , w jaki sposób dobrać optymalny samochód używany. Na który samochód postawić? Nowy, 3-letni, 5-letni, a może starszy ? Każda z tych grup ma swoje minusy jak też zalety. Niektóre samochody umożliwiają oszczędzać pieniądze, dalsze – nasz czas oraz nerwy.

Najwięcej plusów – na pierwszy rzut oka – posiada fabrycznie nowe auto,

volkswagen

Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com

jednakże wystarcza krótka analiza ekonomiczna, aby przekonać się, iż nie będzie to najbardziej korzystny finansowo wybór. Częstokroć, aby zakupić samochód (bezpłatny dostęp) w salonie, musimy wspomóc się pożyczką, a to także podnosi finalną cenę samochodu. Ponadto, utrzymanie gwarancji wymaga przeprowadzania odpłatnych kontroli okresowych w autoryzowanym serwisie obsługi. Ponadto, musimy płacić z własnej kieszeni za wymianę poniektórych elementów. Do tego trzeba dodać koszta ubezpieczenia.

Podsumowując na pytanie – które auto wybrać? – każdy musi odpowiedzieć sobie sam, jednak w tej kwestii warto kierować się naszymi wskazówkami. Najogromniejszy wpływ na decyzję o rodzaju czterokołowca mają finanse. Jeżeli ktoś ma ich wiele, nie powinien przejmować się istotną utratą ceny w pierwszych latach użytkowania, winien wybrać auto nowe, możemy wówczas dokładnie dopasować samochód do swoich osobistych potrzeb.

Z wielu powodów najbardziej korzystny będzie zakup czterokołowca 2- albo też 3-letniego. Przede wszystkim ma już ono za sobą najogromniejszy spadek wartości, choć jest wciąż bardzo przyzwoite. Zazwyczaj przebieg 2-letniego auta nie jest bardzo duży. Awaryjność tychże pojazdów jest wciąż

volkswagen

Autor: Rocco Demas
Źródło: http://www.flickr.com

niewysoka, a więc również koszta utrzymania mające związek z naprawami, będą niewysokie. Co prawda posiadacz 2-latka nie może już zazwyczaj liczyć na gwarancję, jednak dzięki temu ma opcję wyboru mniej drogiego zakładu. Autor

Niestety, części do najnowszych z pojazdów są jeszcze trudno dostępne. Najlepiej zatem przed podjęciem definitywnej decyzji sprawdzić dostępność elementów wymiennych dla konkretnej marki pojazdu. Możemy to zrobić przykładowo poprzez wpisanie w wyszukiwarkę internetową frazy: VW serwis Kraków czy Volkswagen serwis Kraków, ewentualnie hasła: reflektory Volkswagen.

Godny zainteresowania tekst, nie sądzisz? Skoro tak myślisz, to ponadto zobacz treść w serwisie, którą także zapewne uznasz za wartościową.

Opracował