Na rynku oferowane są wycieraczki do auta znanych producentów ale znaleźć można również niedrogie

W ubiegłym stuleciu, kobieta z Nowego Jorku jadąca pojazdem komunikacji miejskiej zauważyła wysiadanie, co pewien czas kierującego tramwajem celem ręcznego wycierania przedniej szyby tramwaju z wody. Skłoniło ją to do przyjrzenia się tej niedogodności. Wynalazła ręcznie sterowaną dźwignię obsługiwaną przez kierowcę, wyposażoną w odpowiednie pióra do wycieraczek po zewnętrznej stronie pojazdu, służące do ścierania opadów deszczu lub opadów śniegu. Niebawem po opatentowaniu pomysłu w urzędzie patentowym, prawie każde auto z USA posiadało już zainstalowane wycieraczki do samochodu.

wycieraczki samochodowe

Autor: Wolfgang Wildner
Źródło: http://www.flickr.com

Następny Obywatel amerykański w 1919 roku wprowadził wycieraczki zautomatyzowane. Wycieraczki funkcjonujące z dwiema szybkościami wymyślił inteligenty, nieco oryginalny naukowiec, który spostrzegł, że jednostajny ruch wycieraczek podrażnia jego wzrok. Zbudował więc wycieraczki, które robiły co jakiś czas przerwę w pracy. Profesor przedstawił zasady ich działania pewnemu producentowi samochodowemu. Samochodowy producent nie zdecydował się jednak na odkupienie prawa patentowego lecz szybko zbudował własny mechanizm pracujący na takiej samej zasadzie.

Źródło informacji –

Wydarzenie w konsekwencji było następstwem długoletniej wojny o odszkodowanie. Konflikt skończył się z dobrym skutkiem dla pokrzywdzonego wynalazcy, który otrzymał ogromne pieniądze od nieuczciwego koncernu samochodowego.

Odczuwasz, że nasz artykuł był zajmujący, ale potrzebujesz kilka dodatkowych szczegółów. Nie wahaj się – najedź na podany link i kliknij po źródło (http://www.shoplet.pl/).

Proponowane dzisiaj wycieraczki, różnią się pod każdym względem od swoich poprzedników . Charakteryzują się wysoką jakością produkcji, potwierdzoną wprawą w produkcji wyposażenia samochodów. Charakteryzują się wysoką wydajnością oczyszczania dzięki znakomitemu dopasowaniu szyny wycieraczki do szyby.

Więcej –

wycieraczka

Mają symetrycznie rozłożoną siłę nacisku wzdłuż całej długości pióra, co daje zapewnienie dłuższej trwałości wycieraczek.

Jeżeli chcesz poznać większą ilość materiałów na opisywany temat, to użyj informacji (https://www.hurtopony.pl/opony-do-samochodu/ford/kuga), na której odnajdziesz pokrewne treści – po prostu kliknij ten link!

Skuteczniej od klasycznych wycieraczek wygłuszają hałas powietrza. Największym plusem nowych wycieraczek jest idealne dopasowanie do krzywizny szyby określonego typu auta. Pierwszej generacji wycieraczki do samochodu, posiadają nawet specjalne czujniki zużycia gumy. Trwałość prawidłowo wykonanych wycieraczek samochodowych, to zazwyczaj około pół roku ich używania.