Najlepsze ogumienie do samochodów

Stosowne opony w samochodzie są tak samo ważne jak każda inna jego część. Od ich formy jest zależne bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Opony continental tworzą składnik, jaki eksploatuje się nie wyłącznie w czasie jazdy. Z upływem lat, jej komponenty starzeją się, a osiągi ulegają stopniowej degradacji. Większa część producentów zaleca właścicielom testowanie opon raz w roku po pięciu latach użytkowania, także ich wymianę po upływie 10 lat od daty produkcji. Tok starzenia opon jest zależny od warunków atmosferycznych, obciążenia, stylu jazdy, a też od ciśnienia powietrza, oraz jakości pielęgnacji.

koło

Autor: NRMA Motoring and Services
Źródło: http://www.flickr.com
Stosownie dobrane opony continental zapewniają radość z jazdy i poczucie bezpieczeństwa, komfort, solidność, płynność jazdy i przyleganie na każdej powierzchni (zobacz opony continental). Opony – polecana strona – wielosezonowe, znane również pod nazwą opon całorocznych, są artykułem kompromisowym między oponami zimowymi a letnimi. Opony (www.hurtopony.pl) całoroczne są odpowiednie w polskich warunkach atmosferycznych. Są robione ze szczególnej mieszanki gumy, jaka zezwala na ich eksploatację zarówno w warunkach letnich, jak i w minusowej temperaturze podczas zimy. Opony dayton (sprawdź opony Dayton) całoroczne mają też swoisty bieżnik, który posiada powiększoną ilość lameli, przynoszących wyższą przyczepność, również specjalne klocki, pomagające w jeździe w miesiącach zimowych. Opony nokian całoroczne mają za zadanie sprawdzać się dobrze w jakąkolwiek pogodę, lecz przy umiarkowanych warunkach drogowych, w warunkach miejskich i na drogach porządnie przygotowanych (sprawdź opony Nokian). Należy jednakże pamiętać, iż opony wielosezonowe, nawet gdy przynależą do tej samej klasy opon, co opony zimowe, nie zapewnią kierowcy identycznych właściwości trakcyjnych w trakcie zimy.

opona

Autor: Nikita Novozhilov
Źródło: http://www.flickr.com
Należy jednak podkreślić, że opony samochodowe całoroczne nie sprawdzają się na drogach tak odpowiednio jak opony sezonowe. Opony zimowe, bądź letnie są zrobione z półproduktów planowo dostosowanych do konkretnej pory roku i dlatego lepiej sprawdzają się w charakterystycznych warunkach. To, czy kierowca wybierze opony sezonowe, czy całoroczne, jest zależne od jego wyborów. Najistotniejsze jest jednakże, by nabywane opony zapewniały bezpieczeństwo.