Nic nie wywołuje w mężczyznach – a bardzo często również w kobietach – tak dużych emocji, jak mecz ich ulubionej drużyny

Piłka nożna to sport narodowy w wielu krajach. Nic nie wywołuje w mężczyznach – a coraz częściej też w kobietach – tak dużych emocji, jak rozgrywki ich ulubionej drużyny. Od momentu powstania, piłka rozrosła się błyskawicznie, powstała ogromna liczba klubów, które między sobą rywalizują. Jednym z tych krajów, w których piłka nożna gra pierwsze skrzypce są naturalnie Włochy, słynące ze znakomitych piłkarzy. Lokalne kluby odnoszą sukcesy w rywalizacji z pozostałymi państwami. Nie można się wobec tego dziwić, że to właśnie we Włoszech powstała firma Panini. Założyli ją bracia Panini, wobec tego firmie nadano właśnie taką nazwę. Ich początki były jednak dosyć skromne, jako że prowadzili po prostu sklep z gazetami, jaki błyskawicznie zaczął się rozwijać. Dzisiaj, firma ma formę międzynarodowego imperium o zróżnicowanym zakresie działania.

piłka

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com
Firma zajmuje się sprzedawaniem popularnych komiksów, które cały czas są uwielbiane przez osoby na całym świecie.

Zobacz ten link, ponieważ znajdziesz tam interesujące informacje, które z pewnością Cię zaintrygują – to bardzo wiarygodna strona (http://www.e-hunter.pl/poduszka-dla-psa).

W asortymencie można jednak znaleźć również naklejki i karty z piłkarzami, z jakich przedsiębiorstwo jest najbardziej znane. Przykładem może być między innymi album Panini 2014 obejmujący kolekcję elementów nawiązujących do rozgrywających się w Brazylii Mistrzostw Świata, jakie dla całego świata były niezmiernie znaczącym wydarzeniem. Panini Liga Polska Album zawiera karty z graczami drużyn, które brały udział w mistrzostwach. Odnaleźć w nim można też precyzyjne w najdrobniejszych szczegółach naklejki, przedstawiające na przykład godła konkretnych drużyn piłkarskich. Jest to więc oferta głównie dla miłośników tego sportu, którzy interesują się również jego historią.

piłka

Autor: grassrootsgroundswell
Źródło: http://www.flickr.com
Firma dalej znakomicie się rozwija, a jej działania skupione są głównie na rynku piłki nożnej – album Panini. Przekształciła się w Panini Group, przedsiębiorstwo w skład, którego wchodzi kilka działów. Co więcej, zajmuje się sprzedażą tych artykułów, jakie tematycznie powiązane są z tą dyscypliną sportową. Strefa wpływów grupy funkcjonuje nie tylko we Włoszech, ale również na obszarze innych krajów, gdzie piłka nożna jest powszechna, a kolejne rozgrywki gromadzą tysiące widzów przed telewizorami i na stadionach. W Polsce także można odnaleźć sprzedawane przez firmę albumy. Są one powszechnie dostępne, przykładowo w internecie.