Niezapomniana podróż na Mazury, które są pełne pięknych jezior, lasów oraz interesujących zabytków

Gdy zastanawiamy się nad dobrym miejsce na urlop w Polsce, Mazury będą bardzo dobrym wyborem. Co roku przyciągają tłumy turystów zakochanych w przepięknych jeziorach i wyspach, które mogą podziwiać w ciszy.

Zaraz po Tatrach a także Bałtyku, Mazury to najchętniej wybierany kierunek podróży.

Czy zaciekawił Cię ten tekst? Jeżeli tak, to idź tu (http://www.coraltravel.pl/Egipt/Hurghada/hotel/THE-CLEOPATRA-LUXURY-RESORT-MAKADI-BAY/9055/40-5259-24FF.html) i przejrzyj tam kolejne zajmujące posty. Nie ociągaj się!

Warto choć raz w życiu odbyć podróż w to miejsce. Będąc na Mazurach zdecydowanie musimy odwiedzić jezioro Śniardwy. Organizowane są tam rozmaite rejsy wycieczkowe, z których można korzystać i podziwiać cudowne widoki. Na tym obszarze Polski znajdziemy też wiele miast, pełnych atrakcyjnych zabytków. Jednym z miast jest Olsztyn, który warto zwiedzić. Jeśli potrzebny nam hotel w Olsztynie ma u siebie wiele miejsc, w których można się zatrzymać. Przez spółkę Hotele Olsztyn możemy szybko i łatwo zarezerwować miejsca przez internet. Miasto jest otoczone dużą ilością zbiorników wodnych oraz lasów. Poza starówką możemy oglądać na przykład wspaniały zamek w Olsztynie. Będzie to świetny przystanek podczas codziennych wypraw nad mazurskie jeziora.

jezioro na Mazurach

Autor: Michał Huniewicz
Źródło: http://www.flickr.com

Pięknym miejscem, które powinniśmy odwiedzić będąc na Mazurach jest Mazurski Park Krajobrazowy. Dziesiątki zbiorników wodnych, cudowne lasy jak również historyczne zabytki to atrakcje, które możemy tam odnaleźć. Wycieczka z pewnością będzie niezapomniana. W obszarze parku można spotkać mnóstwo gatunków rzadko spotykanych zwierząt, które zamieszkują pobliskie tereny.

Utworzony został tam też rezerwat, który ma na celu ochronę określone gatunki zwierząt. Gdy interesujemy się historią, ciekawym miejscem będzie także Muzeum Warmii i Mazur, które znajduje się w Mrągowie. Możemy zobaczyć tam mnóstwo sprzętów domowych jak również rybackich, które stosowano na tym terenie w dawnych czasach.

Wycieczka na Mazury z pewnością będzie niezapomniana i z chęcią wrócimy w to miejsce po raz kolejny. Wspaniałe lasy jak również ogromne jeziora sprawią, że świetnie spędzimy wakacje i doskonale odpoczniemy w trakcie rejsów. Interesujące zabytki tudzież ciekawe muzea zaznajomią nas z tutejszą historią a także zwyczajami.