Objeżdżając okolice Kaszub, warto zwiedzić zabytkową Kościerzynę i odpocząć nad kaszubskim morzem

Turyści odwiedzający obszar Kaszub, często poszukują interesujących miejsc, które mogą być korzystnym miejscem letniego wypoczynku . Jeśli mamy chęć na niczym nie zmącone żeglowanie albo jesteśmy zapalonymi płetwonurkami to urlop zaliczymy do pomyślnych jeśli wybierzemy pobyt w samym centrum Kaszub nad jednym z większych i urokliwych jezior w Polsce – Wielką Wodą.

warto sprawdzić

Autor: Waldemar Jan
Źródło: http://www.flickr.com

Jezioro Wdzydze jest również obowiązkowym punktem dla kajakarzy przepływających popularnym szlakiem rzeki Wdy. Nad Jeziorem Wdzydze zakwaterowanie odnajdziemy bez trudu – baza ich jest fantastycznie rozwinięta. Do dyspozycji urlopowiczów są pokoje luksusowe, kwatery oraz pola namiotowe. Przy świetle księżyca można przyjemnie spędzić czas słuchając szant.

Jeśli zainteresowały Cię treści w tym wpisie, to wejdź w poniższy link oraz czytaj na stronie szczegółowych szczegółów.

Stąd nieopodal usytuowana jest wieża widokowa, z której można podziwiać pełen uroku krajobraz jeziora Wdzydze. Tutaj interesujące propozycje: na Kaszubach zawdzięcza rozgłos pierwszemu w kraju muzeum na wolnym powietrzu – Kaszubskiemu Parkowi Etnograficznemu, które nazwano skansenem. Dla miłośników historii nie lada gratką będzie wypad do kościerzyńskiego rynku. Rynek kościerski jest przepięknym zabytkiem, którego plan urbanistyczny pochodzący z końca XIV wieku, zachował się wraz z kościerskim deptakiem do do naszych czasów. Rynek i teren wokół rynku sprawiają, że Kościerzyna ma własny niecodzienny, historyczny charakter.

W czasie letnich wieczorów, za sprawą czynnych do późnych godzin kawiarenek, jadłodajni jak i letnich ogródków historycznych, centrum żyje. Wyróżniającą się grupą wycieczkowiczów odwiedzających chętnie miasto są motocykliści, dla których Kościerzyna jest obowiązkowym miejscem podczas podróży po regionie pomorskim. Z Kościerzyny jest niedaleko do Borów Tucholskich, parku narodowego który jest ogromną przyjemnością turystyczną, z uwagi na rosnące w nim rzadkie okazy przyrody oraz raj dla kochających zbierać grzyby.

Pokój hotelowy

Autor: Schezar
Źródło: http://www.flickr.com

Noclegi Kościerzyna i pobliże Kościerzyny to pokaźna propozycja od zakwaterowania w centrum Kościerzyny, aż po zakwaterowanie z wyżywieniem, blisko Kościerzyny. Do wyboru podróżnych są również pokoje luksusowe, kwatery jak i miejsca na polach namiotowych.