Odszukaj polecaną wypożyczalnie pojazdów w Polsce

Najbardziej popularnymi, pod względem ruchu turystycznego, regionami Polski są, z całą pewnością regiony Mazowsza czy Małopolski. Popularnością może pochwalić się również cały region Dolnego Śląska. Natomiast niedużo osób uważa za warty zobaczenia obszar Podkarpacia. Podkarpacie, zlokalizowane w południowo-wschodniej części kraju, z urzekającymi Bieszczadami, większymi rzekami, jak San, Wisłok czy Wisłoka, to bardzo urokliwy obszar. Nie brak tutaj miejsc, które pod względem urokliwości turystycznej, w najmniejszym stopniu nie ustępują największym polskim zagłębiom turystycznym.

Wypożyczalnia samochodów Pro Rent

Bez wątpliwości jednym z najistotniejszych zabytków, które należy zobaczyć, jest Twierdza Przemyśl- ogromny zespół fortyfikacji warownych. Z początkiem XX wieku była trzecią co do wielkości twierdzą w Europie- potężniejsze były jedynie w Antwerpii i Verdun. Twierdza ta, jako jedyna w historii wojen, była oblężona trzykrotnie. Fortyfikacja zyskiwała na znaczeniu do czasów zakończenia I Wojny Światowej. Po niej systematycznie traciła swoje znaczenie i była dewastowana. Dziś to jeden z największych zabytków południowo-wschodniej części naszego kraju.

Ciekawe informacje oczekują na Ciebie na następnej stronie, która została poświęcona podobnej tematyce. Kliknij w link i dowiedz się tu (http://goldwasser.pl/prezenty/) innych wątków.

W Trzcinicy, obok Jasła, mieści się muzeum, które znajduje się w jednej z najdawniejszych i najbardziej znaczących w Polsce osad z epoki brązu, mającą ponad 4000 lat. Jest tam również wielki gród z początków średniowiecza. Karpacka Troja, bo tak nazywa się ta osada, zajmuje powierzchnię ok 8 ha, na swoim terenie ma ok 150 m wałów obronnych, 2 bramy do osady oraz 18 zrekonstruowanych chałup.
Również warte zobaczenia są kościoły- kościół pw. Wszystkich Świętych w Bliznem- gotycki, drewniany budynek sakralny z XV wieku, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Również w Haczowie wybudowany jest zabytkowy, drewniany kościół. Powstał u schyłku XIV wieku i jest największym, a zarazem najcenniejszym drewnianym kościołem w całej Europie. Także został wpisany na listę UNESCO.

auto

Autor: Conny Sandland
Źródło: http://www.flickr.com

Jest naprawdę duża ilość obiektów, które należy obejrzeć w Podkarpackim. Jak to wszystko zwiedzić, jeśli jest się turystą? Możemy po prostu wynająć auto. Wypożyczalnia aut w Rzeszowie, zarówno ta na lotnisku, jak i te w mieście, bez problemu dopasuje samochód do naszych potrzeb, odpowiednio duży by zmieścić całą naszą rodzinę. Nie będzie nas to kosztować majątku, jeśli przyjedziemy na weekend- dużo wypożyczalni ma niższe ceny, jeśli auto bierzemy właśnie na cały koniec tygodnia. Sprawne auto możesz wypożyczyć pod tym adresem.