Porządek, indywidualizm i smukłość – komponenty odznaczające polskie art deco spośród kunsztu dekoracyjnego.

Od dawna znana jest prawda o pewnym ulubieniu przez ludzi piękna, komponentów i wieloaspektowo rozumianej sztuki. Motywowane jest to wrodzoną potrzebą fascynacją nad przyrodą, dziełami sztuki, melodią i wszystkim, co jest chociażby w minimalnym stopniu przejawem artyzmu.

Gdy na salony weszły obrazy, wazy i innego modelu elementy ozdobne pojawiło się

art deco

Autor: David Prasad
Źródło: http://www.flickr.com

sporo stylów, które zyskały rzesze klientów i sztukę starano się przenieść z sal balowych i muzeów do domów. Aby jednak nadać jakiejś dyscypliny i porządku ludzie zdobiąc swoje mieszkania poszukiwali w wyższym stopniu subtelnych i statycznych równocześnie dodatków, które obecnie eksponuje nam niejedna galeria art deco.

przedstawiając elementy dekoracji wnętrz daje okazję stworzenia idei odnowienia bezbarwnego wnętrza za sprawą chociażby jednego elementu, który wyśmienicie wkomponuje się w całokształt. Poszukując więc kształtności i porządku w artykułach dekoracyjnych niewątpliwie trzeba zwrócić uwagę na ten dokładnie styl.

Umiar i geometryczne formy znajdują entuzjastów wszędzie i bezdyskusyjnie nie opadają z piedestału sztuk dekoracyjnych. Do rozpoznawalnych powszechnie elementów stylu art deco należy naturalność, kontrastowe konfrontowanie odcieni czy wielobarwne szkło.

Zaciekawił Cię ten tekst? Jeśli tak, to bez wahania kliknij też ten odnośnik. Podobne informacje przeczytasz również tutaj Stadnina ISKRA.

Aranżowanie wnętrza w takim stylu czyni je przyjemnym i ciepłym, a równocześnie jest niebywale kultowe.

Sztuka

Źródło: http://www.sxc.hu/
Stawiając na ten dokładnie styl bez wątpienia wypada docenić polskie art deco, które do całej myśli dokłada jeszcze więcej gracji oraz smukłości. Zauważalna jest także lokalizacja konwencji, poprzez na przykład korzystanie z regionalnych materiałów. Wytworność, jaką zapewniają materiały, barwy i tworzywa jest nadzwyczaj przyjemna dla oka.

Istniejące w upiększaniu wnętrz fragmenty sztuki są bardzo popularne, z tej przyczyny każda, nowopowstała galeria art deco ma wielu konsumentów i nabywców, którzy z pewnością odnajdują w tym stylu powab i elegancję. Tym samym zwiedzanie takich miejsc jest świetną formą przystawania ze sztuką.