Postaw na markę – troszcz się o akumulator

Na nieefektywnie działającym akumulatorze maszyna daleko nie zajedzie. Sukcesu nie zagwarantuje sam zakup energetycznego bodźca elektrycznego w aucie. Właściciel, który stale troszczy się o stan auta i zamierza maksymalnie efektywnie wykorzystać taki akumulator będzie miał na uwadze stan techniczny w trakcie użytkowania.

Jeśli utożsamiamy mózgi samochodów z silnikami, niebagatelną rolę w

Czarne auto

Autor: Andrew Gregg
Źródło: http://www.flickr.com

sprawnym działaniu maszyny odgrywają akumulatory samochodowe (ogniwa samochodowe). Zbierają one energię w postaci elektrycznej i gromadzą ją, ale pod postacią chemiczną. W stosowanych na co dzień pojazdach montuje się egzemplarze z ołowiu. Do niego stosowane są specjalne domieszki: akumulatory występują w konfiguracji m. in. z antymonem, wapniem (jako technologia hybrydowa) czy w zestawie ołów – wapno – srebro. W większości

Sportowe auta

Autor: Valder137
Źródło: http://www.flickr.com

modeli niezbędne jest użycie wody do uzupełnienia, z wyjątkiem urządzeń wyprodukowanych z wapnia i srebra.

Akumulator – akumulatory exide warszawa jest w przypadku typowej osobówki szeregowym połączeniem sześciu takich samych ogniw elektrycznych. Układy te są starannie odizolowane w specjalnych komorach urządzenia zwanymi celami. Połączenie wszystkich to moc około 12 woltów. W przypadku masywniejszych pojazdów – np. ciężarowych – łączna moc oscyluje na poziomie 24 woltów.

Parametry akumulatorów w autach wyznaczają dwie ważne dla akumulatora (zarezerwujesz pod tym linkiem Warszawa sklep z akumulatorami) liczby. Pierwszą kluczową wartością jest ilość energii elektrycznej, którą akumulator jest w stanie dostarczyć.

Oczywiście przy zachowaniu odpowiednich warunków jej poboru. Mierzymy ten wskaźnik w amperogodzinach. Kolejną wartością wskaźnika jest prąd rozruchu, zwany też prądem pobierczym zimna, który mierzony jest w amperach. W silnikach Diesla zaleca się montowanie akumulatorów o wyższym prądzie rozruchowym, w przeciwieństwie do zapłonu iskrowego.

Różne typy pojazdów wymuszają na kierowcach właściwy dobór akumulatora. O ile w przypadku laptopów mamy wybór: baterie alkaliczne czy do ładowania, tak w przypadku samochodów warto także sięgnąć po uznanych producentów. Głos internetu, zwłaszcza części motoryzacyjnej, uznaje akumulatora Bosch za sprawdzony produkt, szczególnie jeśli chodzi o lata wysłużenia. Wraz z marką idą rzecz jasna koszty, dlatego co oszczędni poszukają sprawnych zamienników. Więcej o bateriach i akumulatorach Bosh odszukasz tutaj: akumulator samochodowy marki bosh.