Ciekawostki w branży motoryzacyjnej

Motoryzacyjne nowinki to sprawa wysokiej wagi, wiedzą o tym wszyscy posiadacze samochodów. Każda osoba chce wiedzieć, co powinna zrobić, by jego samochód był szybszy, ale by nie stracić na niego jakże ważnej gwarancji. Wszyscy chcą być na bieżąco z najnowszymi dodatkami, które mają ułatwić jazdę. Jednak nie zawsze kierowcy kupują owe nowości, ale mimo, to chcieliby o nich sporo wiedzieć. Dokładnie tak jest z motoryzacja wszyscy się znają, ale jak mają coś zrobić to i tak gnają do mechanika.

Continue reading „Ciekawostki w branży motoryzacyjnej”

Nadchodzi śnieg, czas na zmianę ogumienia

Na polskich drogach przydarza się wiele zdarzeń. Często słyszy się, iż powodem było picie alkoholu przez osobę za kółkiem, za duża prędkość jazdy, brawura. Wydarzają się też wypadki i to takie z poważnymi konsekwencjami spowodowane błędami konstrukcyjnymi auta lub jego części. Oczywiście powinniśmy regularnie wykonywać przeglądy samochodu, reagować właściwie na wszystkie kontrolki, nie lekceważyć ostrzeżeń, które wysyła nam auto.

Continue reading „Nadchodzi śnieg, czas na zmianę ogumienia”

Opony na cieplejsze miesiące platin

Ludzie, którzy posiadają samochody i są ludźmi odpowiedzialnymi doskonale wiedzą, że trzeba zmieniać opony. Nie jest tak, że w ciągu całego roku można poruszać się na tych samych oponach, trzeba zmieniać je w okresie zimowym i w okresie letnim. Nietrudno się domyślić, z jakiego powodu jest to niezbędne, wiedzą o tym nawet ludzie, którzy nie posiadają samochodów. Otóż najważniejsze jest to, że jeździmy po zupełnie innym podłożu.

Continue reading „Opony na cieplejsze miesiące platin”