Przygotowanie auta na wiosnę – zatroszcz się o swój pojazd

Piękna, wiosenna aura sprzyja wojażom. Nie wystarczy jednak pojechać autem na myjnię, by pożegnać sezon zimowy. Sól drogowa oraz niskie temperatury oddziałują na przewody hamulcowe i tarcze. Wiosna to odpowiedni moment, by w profesjonalnym serwisie zadbać o swoje bezpieczeństwo.

wycieraczki samochodowe
Płyny i oleje również mogły odczuć zimową pogodę. Jeśli nie kupujemy tych całorocznych, warto pojechać się do autoryzowanej stacji obsługi pojazdów, by wymienić je na sezonowe, uzupełnić płyn w układzie chłodzenia, płyn hamulcowy, olej silnikowy oraz zbadać poziom oleju w układzie kierowniczym.

Pamiętajmy o szybach. Nieskazitelna szyba to istotna kwestia w czasie jazdy.

Nie masz pewności, jeśli chodzi o to zagadnienie? To patrz szczegóły (https://asmapoland.com/aktualnosci/10-lat-asma-polska/), a niewątpliwie dowiesz się większą ilość danych na omawiany wątek.

Utrapieniem bywają smugi – oznaka, że od tej pory wycieraczka samochodowa może nam więcej zaszkodzić niż pomóc. Należałoby ją w związku z tym zmienić – np. wycieraczki matiz.

Zakurzona oraz pełna drobinek piasku powierzchnia, potrafi zdecydowanie niszczyć pióro. Zimą, mało uważne oczyszczenie ze szronu czy lodu jest dodatkową przyczyną pojawiających się smug. Miejmy na uwadze zatem, aby dobrze oczyszczać szybę zanim ruszymy w drogę. Warto co pewien czas przetrzeć pióro wycieraczki wilgotną szmatką, z dodatkiem dowolnego środka myjącego. Niewątpliwie wydłuży to jej żywotność i polepszy pracę. Co pewien czas odświeżmy również gumki, traktując je czystą gliceryną, którą łatwo zmyjemy za pomocą czystej wody.

Demontaż zimówek powinien być połączony z kontrolą ich stanu technicznego, prawidłową konserwacją a także ochroną miejsca przechowywania. Przed montażem opon letnich, trzeba się im gruntownie przyjrzeć. Szczególną uwagę zwrócić należy na głębokość bieżnika. Nadmiernie zużyty bieżnik sprawia, że głównie na śliskiej powierzchni samochód będzie trudny do opanowania.

wycieraczki samochodowe

Autor: Phil Parker
Źródło: http://www.flickr.com
Należy także sprawdzić, czy opony nie mają widocznych defektów na bokach, tudzież powierzchni samego bieżnika. W przypadku wątpliwości najpewniej jest skonsultować się z wulkanizatorem.

Dzisiaj prezentujemy taki materiał – jeżeli jest on użyteczny też dla Ciebie, to kliknij, a więcej zobaczysz tu (https://www.arapneumatik.pl/p-1557-zawor-5-2-sterowanie-elektromagnetyczne-monostabilne-viking-lite-parker). Przekonaj się, może to także wyda Ci się interesujące.

Przed montażem opon warto dokonać ich wyważenia oraz skontrolować ciśnienie, ponieważ źle wyważone, powodują, iż trudniej jest zapanować nad kierownicą.

Źródło informacji: