Przyszedł czas na wiosenny zakup opon

Przełom jesieni i zimy oraz przedwiośnie to okres, kiedy większość kierowcównajczęściej zmienia opony w swoich samochodach i na rynku poszukiwane są wszelkie możliwe rozmiary opon. Obecnie opony możemy nabyć w wielu specjalistycznych zakładach oferujących również ich wymianę, montaż oraz przechowanie. Ale można je kupić także w wielu sklepach internetowych, które wybrane przez nich opony dostarczą na wskazany adres korzystając z usług firmy kurierskiej.

Opony w rozmiarze 205 r16 55 to bardzo popularne rozmiary opon dla samochodów klasy średniej. Opony – rzuć okiem na opony-> zobacz więcej – w rozmiarze 205 55 r16 link do oferty sklepu używane są do tak znanych marek samochodów, jak Volkswagen Golf, Audi A4, Peugeot 307 czy Renault Megane, a także dużych modeli BMW serii 3, czy Volvo s60. Opony te produkowane są w zasadzie przez wszystkich wiodących producentów w wersji zarówno letniej, jak i zimowej.

Hurtopony.pl - opony

Źródło: Hurtopony.pl

Opony – więcej opinii na ten temat – w rozmiarze 185 65 14 , a także 175 65 14 są użytkowane przez właścicieli mniejszych modeli aut, na przykład Nissan Micra czy Opel Astra F. Opony tej wielkości są oferowane również w bardzo bogatym asortymencie. Niezależnie od tego, czy chcemy nabyć opony zimowe czy letnie, warto przeznaczyć trochę czasu, aby starannie wybrać model opony do naszego pojazdu, warunków drogowych, w jakich się najczęściej poruszamy, oraz charakteru jazdy, jaki stosujemy. Najlepszym źródłem takich informacji są opinie innych użytkowników danego typu opon, zamieszczane na forach e-sklepów z oponami.

Rozmiar 225 45 17 link do oferty sklepu są to opony przeznaczone dla samochodów o charakterze sportowym, zatem bardziej wymagających. Muszą cechować się trakcją oraz ograniczoną drogą hamowania. Możliwość wyboru tych opon nie jest tak szeroka jak opon dla typowych samochodów. Bardzo ważna jest tutaj przyczepność opony, a mniej istotne parametry brane pod uwagę przy doborze opon dla typowych marek aut osobowych, jak na przykład duża trwałość czy estetyka wykonania. Zanim zdecydujemy się na kupno, warto więc dokładnie poznać wyniki testów określonego typu opony.