Ryczący silnik – efekt tuningu

Ryczący silnik, dym, spaliny i pisk palonej gumy – to pragnienie wielu większych i mniejszych chłopaków. Mali realizują swe pragnienia przy pomocy resorówek, samochodzików i w końcu sterowanych radiem modeli. Duzi mogą usiąść za kierownicą własnego auta i wyruszyć w trasę, ale najczęściej kończy się to w pracy, szkole czy markecie, i okazyjnie na wyjazdach z rodziną.

tuning

Autor: YuJeen
Źródło: http://www.flickr.com
No i samochód również jakiś inny, zamiast sportowej maszyny praktyczny i wygodny van lub sedan.

Na tej stronie jest dużo praktycznych wiadomości, ale szybko przeczytaj także inne szczegółowe informacje napinacz łańcucha rozrządu audi a4 b6 2.0 alt. One również są bez wątpliwości godne uwagi.

Nowe auta posiadają wprawdzie dość przyzwoite osiągi, jednak pomimo tego jest im daleko do prawdziwego sportowego auta. W zdecydowanej większości przypadków samochód będzie jakimś kompromisem pomiędzy codziennym życiem, to znaczy rodziną i pracą, a marzeniami. Jeżeli w rodzinie jest jedynie jeden pojazd, to przeważnie jest to wygodne, funkcjonalne kombi, bowiem do sportowego modelu trudno się będzie spakować na urlop z całą rodziną.

tuning

Autor: Moto „Club4AG” Miwa
Źródło: http://www.flickr.com

Jak się jednak okazuje, przy w sumie niewielkich kosztach choć trochę można spełnić swoje marzenia.

Jeżeli masz ochotę zyskać dodatkowe informacje na opisywany temat, to przejrzyj serwis, która takie dane zawiera. Zapewne będą ciekawe.

W większości silników, w jakie wyposażono poruszające się po ulicach naszych miast auta, jest sporo zapasu mocy. Dzięki odpowiednim przeróbkom bez problemów można zwiększyć ten parametr o kilkanaście nawet procent, dzięki czemu pojazd będzie znacznie lepiej jeździł, przy zachowaniu swojej funkcjonalności.

Najbardziej popularny wśród amatorów przeróbek stał się chiptuning , polega on na tym, że elektronika sterująca silnikiem zamieniana jest za pomocą odpowiedniego chipu. Już samo zainstalowanie takiego chipa może dać w rękach sprawnego fachowca znaczącą poprawę osiągów, jednak zaoferować może coś więcej. Jeśli kierowca zechce, to będzie mógł pójść krok dalej, i oprócz zmiany sterowania silnikiem wymienić niektóre podzespoły. Nowy wałek rozrządu, powiększone cylindry czy sprzęgło o sportowej charakterystyce na pewno mogą dodać sporo mocy do większości silników.