Serwis klimatyzacji: Jak wiele kosztuje i także na czym polega przegląd klimatyzacji

Klimatyzacja w czterokołowcach przestała już być wykwintnym bonusem. Co chwila więcej samochodów ma ten dodatek seryjnie instalowany, przez co możemy w parne dni rozkoszować się rześkim podmuchem zimnego powietrza, tłoczonego poprzez dysze nawiewowe do wnętrza pojazdu. O klimatyzację potrzeba jednak dbać, aby sprawnie działała z nastaniem cieplejszych dni.

zobacz, jak możemy Ci pomóc

Autor: Thomas Cloer
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie, kiedy na dworze robi się coraz cieplej, trzeba przypomnieć sobie o klimatyzacji. Na nieszczęście często na okres zimowy w szeregu przypadków zapominamy o używaniu jej, co jest gigantycznym błędem. O tym układzie powinno się pamiętać przez całkowity rok, choćby tylko z tego powodu, iż wielorakie mechanizmy czy całe przyrządy pozostawione na dłuższy okres w spoczynku, po ponownym włączeniu wielokrotnie zaczynają szwankować. Już niekiedy włączenie jej jeden raz na dwa tygodnie starczy.

Harmonijna eksploatacja systemu klimatyzacji wymaga, by przynajmniej raz w roku poddać ją cyklicznemu przeglądowi. Standardowego przeglądu klimatyzacji – pod tym linkiem – w aucie zupełnie nie trzeba robić koniecznie przed letnim sezonem. Zabieg ten wolno wykonać już wiosną, nim nadejdą upały. Wóz należy oddać do specjalistycznego warsztatu, który proponuje serwis klimatyzacji (zapewniamy profesjonalną obsługę). Tam zostanie zbadany stan sprężarki, efektywność studzenia układu, przetestowany zostanie też przede wszystkim poziom wielkości czynnika chłodzącego. Gdy w warsztacie profesjonaliści stwierdzą zagrzybienie w układzie, profesjonalnie je usuną poprzez możliwe dezynfekcje klimatyzacji. Wszystkie usterki i nieszczelności zostaną zreperowane, a w przypadku stwierdzenia poważnego uszkodzenia kompresora, mechanicy go zamienią.

Jeśli poszukujesz ciekawych informacji na ten temat, to starannie przeanalizuj polecany serwis internetowy (www.hurtopony.pl/opony-do-samochodu/jeep/renegade), który ma warte uwagi informacje.

Współcześnie ważne jest to, iż jeśli o klimatyzacji będziemy pamiętać przez pełny rok, to serwis klimatyzacji można założyć tuż po ustaniu zimy a przed przyjściem upałów. Wówczas niezaprzeczalnie nie będzie kolejek w zakładzie, a w dodatku może być dużo taniej. Wartości zabiegów, którymi są dezynfekcje klimatyzacji są różnorodne. Za całkowity przegląd uiścimy jednakże za każdym razem powyżej 100 zł.