droga

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/motocross-kety.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Kapryśna pogoda może faktycznie zajść za skórę nawet bardzo doświadczonemu kierowcy

opony
Autor: lungstruck
Źródło: http://www.flickr.com
Zmienna pogoda na dworze nie wpływa korzystnie ani na nasze zdrowie, ani na warunki istniejące na drogach. W okresie, kiedy jednym razem temperatura obniża się poniżej zera, a za chwilę jest dużo na plusie, raz świeci słońce, a za moment spada deszcz, trudniej jest panować nad jazdą i odczuwa to w zasadzie każdy kierowca.

Czas na podróż skuterem - co trzeba pamiętać

bagażnik dachowy
Autor: pirhan
Źródło: http://www.flickr.com
Zapewne wiele osób lubi podróże. Przemierzając kolejne kilometry często przekonujemy się, że świat jest naprawdę fascynujący i to od nas samych zależy, czy zechcemy go odkrywać, czy też nie. Jeżeli pasjonujemy się wycieczkami, zarówno krótkimi, jak długoterminowymi, to na pewno już dawno stwierdziliśmy się, że poznawać kolejne tereny można na najróżniejsze sposoby.

Jak przedstawia się ranking opon zimowych?

opony zimowe
Autor: lungstruck
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiednio dopasowane opony zagwarantują nam bezpieczeństwo

Jeśli jeździmy pojazdem, to chcemy mieć pewność, że robiliśmy wszystko, aby bezpiecznie dotrzeć do miejsca docelowego. (Opony Fulda) Dlatego właśnie tak ważne okazuje się być to, aby okazał się być on sprawny oraz aby posiadał założone dobre opony, takie które będą dopasowane do warunków pogodowych oraz które nie będą zbyt mocno zużyte.

Do czego przydać się może auto złom?

złom
Autor: Andrew Malone
Źródło: http://www.flickr.com
W naszym państwie każdego roku bardzo powiększa się ilość pojazdów, jakie poruszają się po polskich drogach. Można to uznać za dobry wskaźnik, iż społeczeństwo jest coraz bardziej zamożne i więcej osób może pozwolić sobie na zakupienie jednego, a czasem nawet trzech pojazdów.

Opony letnie i zimowe – porady dla kupujących

wymiana opon
Autor: Bill Abbott
Źródło: http://www.flickr.com
„Zima znowu zaskoczyła drogowców” mawiają co roku mieszkańcy Polski, jednak coraz częściej zima dziwi nie specjalistów od utrzymania nawierzchni a samych kierowców. Potężne zimy należą już do przeszłości, jednak temperatura na minusie i śliska nawierzchnia wciąż są przyczyną wielu wypadków. Podczas zmieniających się warunków atmosferycznych jedną z najistotniejszych spraw jest prawidłowy dobór opon.

Jak najczęściej przebiega proces likwidacji komunikacyjnych szkód w sytuacji korzystania z polisy OC sprawcy.

Serwis samochodowy
Autor: InSapphoWeTrust
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżdżenie samochodem będzie się wiązać również z bardzo dużą odpowiedzialnością za siebie i innych kierowców. Wystarczy nawet niewielka chwila rozkojarzenia czy co gorsza złamanie przepisów, aby stać się sprawcą wypadku. Niestety czasami może się to skończyć jakimiś obrażeniami, a nawet jeśli nie, to mogą pozostać potłuczone samochody. I to najczęściej i poszkodowanego i sprawcy, bo nieduża nawet szkoda będzie wymagała kosztownej naprawy.

Doskonałe komplety opon do aut

opony
Autor: Frank Weber
Źródło: http://www.flickr.com
Stosowne opony w samochodzie są tak samo ważne jak każda pozostała jego część. Od ich formy jest zależne bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Opony continental tworzą fragment, jaki zużywa się nie tylko podczas jazdy. Z upływem lat, jej części składowe niszczą się, a osiągi ulegają kolejnej degradacji. Większa część producentów poleca kierowcom sprawdzanie opon raz w roku po pięciu latach eksploatacji, również ich wymianę po upływie 10 lat od daty wyprodukowania. Tok starzenia opon jest zależny od warunków klimatycznych, obciążenia, stylu jazdy, a też od ciśnienia powietrza, również jakości pielęgnacji.

Z jakiego powodu serwisy samochodowe w Krakowie są znane w całej Polsce?

samochód
Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com
Jak imponująco wiadomo coraz więcej eksploatatorów chce mieć bądź już posiada swój prywatny pojazd, który służy między innymi do przemieszczania się w czasie wolnym ale także w czasie roboty. Nie ma się po co zadziwiać, ponieważ każdy człowiek stara się w jak największym stopniu uprościć sobie życie przez wprowadzanie do niego licznych udogodnień, które w późniejszym czasie wpływają przykładowo na prędkość zmajstrowania konkretnej czynności, komfort osoby, jaka taką czynność pełni a także mnóstwo innych rzeczy.

Czy obecnie zauważamy istotny poziom bezpieczeństwa na drogach?

Użytkowanie przez nas samochodów jest w dniu dzisiejszym niebywale duże. Nikt z nas potencjalnie nie wyobraża sobie momentu, gdyby miało ich niespodzianie zabraknąć. Stały się bowiem one elementarnym środkiem transportu, dzięki któremu możemy w łatwy sposób przemieścić się w wybrane miejsce. Niewątpliwie możemy zawsze posłużyć się zbiorowym transportem, niemniej natomiast jego punktualność oraz komfort podróży pozostawia nam sporo do życzenia. Wypada również stanowczo przyznać, że kwestia bezpieczeństwa na drogach w znacznej mierze zależy od umiejętności kierowców. Praktyka ewidentnie ukazuje, że pozostawia nam ona w dalszym ciągu wiele do życzenia.

Przed zakupem opon zimowych, warto przemyśleć jakie będą najodpowiedniejsze do określonego typu auta.

samochód Audi A3
Autor: amateur photography by michel
Źródło: http://www.flickr.com
Opony to jedyny fragment pojazdu łączącego go z powierzchnią drogi. To od ich sprawności zależy gwarancja ochrony podróżujących. Dlatego zasadnicze jest, aby nie zapominać o okresowej zmianie ogumienia, kontrolowaniu stanu protektora a także o regularnym pilnowaniu ilości powietrza w oponach.
Syndicate content