plecak

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/motocross-kety.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Góry w zimie: jak się uzbroić na zimowy wyjazd

wędrówki górskie
Autor: Jørn Eriksson
Źródło: http://www.flickr.com
Zimą spacer w górach nie przynależy do łatwych. Pokrywa śnieżna, ziąb, wiatr, zasypane marszruty, zawężona widoczność i ryzyko lawinowe budzą lęk u niejednego amatora trekkingu. By czuć się pewnie mimo trudnych warunków w górach w zimie, do podróży trzeba się odpowiednio przyszykować. W czasie planowania górskiej ekskursji najważniejsze jest zachowanie zdrowego rozsądku. A co oprócz tego? Na pewno niejednego niebezpieczeństwa pomogą nam uniknąć: znakomicie dopasowane ubranie, profesjonalny osprzęt jak też wiedza w temacie aktualnie panujących warunków atmosferycznych.

Jak przygotować się do wyjścia w wyższe góry? Z jakiego sprzętu dobrze jest skorzystać?

góry
Autor: tsuru_g4
Źródło: http://www.flickr.com
Bezpieczne poruszanie się po różnych górach wymaga kupienia dobrego sprzętu do asekuracji. Ma to związek z dodatkowym kosztem, natomiast na pewno należy o takich rzeczach pomyśleć, aby przygotować się dobrze do każdej wyprawy. Gdy w związku z tym planujemy wybranie się w jakieś wysokie góry powinniśmy zebrać wystarczającą kwotę gotówki, żeby kupić najlepszej jakości wyposażenie.

Wyjazd na łono natury – w jaki sposób się do niego prawidłowo przygotować i co dobrze jest przede wszystkim ze sobą zabrać?

namiot na polu namiotowym
Autor: Tim Regan
Źródło: http://www.flickr.com
Podróżowanie rozszerza ludzkie horyzonty, w związku z tym w miarę możliwości warto starać się wyjeżdżać naprawdę jak najwięcej. Oczywiście, każdą podróż trzeba dosyć dobrze zorganizować, nie tylko jeśli chodzi o cel, ale głównie ekwipunek, który może okazać się pomocny.

Gdy wybieramy się w odległą włóczęgę to z pewnością przyczynią nam się fachowe naczynia turystyczne

Droga
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Bez wątpienia nie tylko na obecną chwilę, ale również w wszelkiej epoce w naszej przeszłości podróżowanie przynależało do jednej z najwspanialszych spraw, jakie każdy człowiek może działać. Nie ma się z jakiej przyczyny zdumiewać, dlatego że wyjątkowo trudno wyliczyć wszystkie korzyści, które płyną z jeżdżenia i przemieszczania się.

Każdy pasjonat podróżowania jest świadomy, jak ważne jest odpowiednie osprzętowanie służące do bezpiecznej wędrówki w zmiennych warunkach atmosferycznych

w podróży
Autor: Jorge Láscar
Źródło: http://www.flickr.com
Bez względu na miejsce docelowe, wszystkie osoby, które kochają podróże, zdają sobie sprawę z tego, iż są one związane z kosztami odnoszącymi się do wybrania kilku akcesoriów, które nieodzownie wiążą się z życiem na przysłowiowych walizkach. Plecak lub namiot to konieczne minimum. Jeżeli punkt naszej podróży jest ustalony, sami z łatwością możemy domyślić się, a najlepiej zweryfikować, czego szczegółowo wymagają warunki panujące w konkretnym miejscu.

Dłuższe podróże na rowerze- co zabierać ze sobą i jak się pakować na wyjazd, by móc komfortowo jeździć z bagażem

Latarka
Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR
Planując dłuższą podróż rowerem, musimy pamiętać o odpowiednim bagażu. Najlepiej zabierać tylko niezbędne rzeczy, aby nie musieć wozić dużych ciężarów. Dobrze spakowani możemy czerpać niezwykłą przyjemność z jazdy na rowerze. Przed pakowaniem się najlepiej zrobić listę niezbędnych rzeczy.

Turystyczny sprzęt i akcesoria niezbędne podczas podróży

góry -wędrówka
Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com
Wybierając się podróż, dobrze jest uprzednio sprawdzić czy mamy niezbędny sprzęt. Posiadanie odpowiednich akcesoriów oszczędzi nam nerwów i będziemy mogli cieszyć się cudownymi krajobrazami i spędzaniem czasu na łonie natury.

Jeżeli wybierasz się na urlop w bardziej ekstremalnym guście, uwielbiasz sport i nowe, piesze przygody – zainwestuj czas i pieniądze w odpowiednią odzież i wyposażenie

wycieczka w góry
Autor: Connie Lu
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy przychodzi lato, staje się ciepło, komukolwiek polepsza się humor i ciągle rozmyślamy o wakacyjnym wolnym. Nie wszyscy jednak uwielbiają piaszczyste plaże i leżenie na piasku. Funkcjonuje w Polsce sporo miłośników sportu i wędrownych pasjonatów. Okres letni towarzysyz wielu wycieczkom w góry, ściezkom rowerowym, porannemu biegowi, czy uprawianiu różnorodnych dyscyplin ekstremalnych i niszowych.

W jaki sposób przygotować się do wypadu w góry?

Krajobraz górski
Autor: Tim Tijink
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli planujesz w wakacje przemierzać szczyty górskie warto pamiętać o paru głównych regułach działania w czasie pobytu w górach. Taka eskapada wymaga stosownego przygotowania tak pod względem logistycznym, jak i sprzętowym. Poniżej kilka sugestii co uczynić, by twój pobyt w górach kojarzył się tylko z przyjemnymi doświadczeniami oraz wspomnieniami.

Jak przygotować się na wakacje w górach?

Piękno gór
Źródło: bestoutdoorphotos.com
Zamyślasz spędzić wakacje w górach? To doskonały pomysł, jednakże do takiej wycieczki trzeba się starannie przygotować. Nadzwyczaj ważna będzie twoja kondycja, a także rynsztunek, który zamierzasz ze sobą zabrać. Od zawartości plecaka zależy nie tylko twój komfort, ale także bezpieczeństwo w czasie górskiej wycieczki. Jakie oprzyrządowanie zabrać ze sobą w góry, przeczytasz w tym artykule.
Syndicate content