śnieg

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/motocross-kety.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Narty we Włoszech to odpowiedni pomysł na przeżycie wakacji

narty
Autor: boogy_man
Źródło: www.sxc.hu
Gdzie chcemy jechać na urlop?

Wakacje to istotny czas, bo w czasie niego powinniśmy uzupełnić wszelkie siły, które utraciliśmy podczas roboty. Mamy się wówczas wyspać, mamy odpoczywać, to okres gdy możemy zrobić to, na co naprawdę mamy ochotę. Przez to właśnie tak ważne jest to, by uważnie pomyśleć gdzie pragniemy się wybrać na urlop, tak żeby mieć pewność, że uda nam się tam odpowiednio wypocząć oraz podładować wyczerpane akumulatory.

Czas na wymienianie opon - w jaki sposób się za to zabrać?

wymiana opon
Autor: iStock
Źródło: iStock
Każdy kierowca wie, że dwa razy do roku trzeba wymienić opony. Obecnie jest właśnie ten czas. Idzie zima i bez względu czy pada śnieg, czy nie to może być mróz. Drogi będą oblodzone i lepiej mieć odpowiednie opony w takiej sytuacji. A wymiana opon nie jest zbyt skomplikowana. Część osób jedzie do wulkanizatora, ale wielu ludzi we własnym zakresie daje sobie radę. Trzeba tylko przy zmianie opon pamiętać, że jeżeli letnie opony są w dobrym stanie, to możemy najzwyczajniej w świecie znaleźć miejsce na to, żeby je przechować na kolejny sezon.

W jaki sposób można obecnie pielęgnować swój samochód, aby przez lata zachował on naprawdę bardzo dobry stan?

samochód
Autor: Axion23
Źródło: http://www.flickr.com
Samochód to jeden z elementów, jaki gwarantuje wyraźne informacje na temat jego właściciela. Kosztowne auto można zazwyczaj rozpoznać na pierwszy rzut oka, a w związku z tym, ocenić sytuację finansową danej osoby. Fundamentalne znaczenie ma również wygląd auta. Nawet najdroższy samochód, jeśli zostanie zaniedbany, nie będzie wywierał na innych należytego wrażenia. Nie należy się z tego powodu dziwić, że obecnie coraz większym zainteresowaniem cechują się profesjonalne usługi pielęgnacyjne, jak chociażby auto detailing, które we własnej propozycji ma bardzo dużo firm.

Nie zapomnij o potrzebie zmiany opon – nie czekaj do ostatniego momentu

Opony
Autor: EveryCarListed P
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy kończy się ciepły okres w roku, każdy właściciel samochodu winien zacząć zastanawiać się nad zmianą opon z letnich na zimowe. Na nieszczęście w naszym klimacie trudno zaplanować, kiedy okoliczności na drogach sprawią, iż niezbędna okaże się zmiana opon z letnich na zimowe. Dużo lepiej jednak zdziałać to jak najwcześniej – niż się spóźnić. Nawet podczas deszczu opona zimowa będzie posiadała dużo lepsze parametry – nie zużywając się przez to bardziej.

Wolnym krokiem zbliża się zima – zastanów się, co się przyda twojemu pojazdowi

droga zimą
Autor: Jimmy Harris
Źródło: http://www.flickr.com
Rzeczypospolita Polska jest krajem, który może pochwalić się pięknymi 4 porami roku. Jest ty i słoneczko, i kapiące deszcze, i śnieg. I na każdą taką chwilę powinniśmy być zawsze przygotowani. I tak, jak my potrzebujemy odpowiednie buty, tak i nasze auta muszą mieć świetną przyczepność.Kiedy w naszej ojczyźnie pojawia się zima i spada śnieg, nie powinno się jeździć samochodem na letnich oponach. To niestety niebezpieczne.

Narty we Francji cieszą się dużym zainteresowaniem

narciarstwo
Autor: flickr.com
Narty we Francji mają szansę okazać się ciekawą propozycją
Jeśli lubimy zimowe sporty, a ewentualność zjechania na nartach jest dla nas idealnym sposobem na odpoczynek, to powinniśmy się dowiedzieć, w jakich rejonach będziemy mogli liczyć na najlepsze warunki, aby oddawać się tej przyjemności.

Opony letnie wrocław nam proponuje

Opony samochodowe
Autor: Frank Weber
Źródło: http://www.flickr.com
Czy powiemy gdzie wyszukamy opony letnie wrocław proponuje parę warsztatów
Musimy zmieniać nasze opony w zależności od będącej właśnie chwili roku, tak by mieć świadomość, że ciągle będą one gwarantowały odpowiednią przyczepność, a zatem, że będziemy mieli zagwarantowane dobre bezpieczeństwo na jezdni.

Podstawowe wyposażenie na górskie zimowe wycieczki, co warto posiadać wtedy ze sobą.

Buty The North Face
Źródło: www.livefortheoutdoors.com
Zimowe wycieczki po górskich szlakach są pięknym przeżyciem, ale niekiedy mogą się przerodzić w duże zagrożenie życia. Wiele osób lekceważy to nieco, i niektórzy za to zapłacili najwyższą cenę. Nawet w lecie, przy słonecznej pogodzie trafić się może lokalne załamanie aury, warunki potrafią się bowiem zmieniać z godziny na godzinę.

Ogumienie zimowe i opony letnie

ruch na drodze
Autor: Janderson.L
Źródło: http://www.flickr.com
W garażu samochodowym każdego posiadacza samochodu powinien się znaleźć obowiązkowo zestaw opon letnich i zimowych. Taki zestaw daje poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Właściciel samochodu jest przygotowany na nieuniknioną zamianę opon w odpowiedniej chwili. Trzeba tylko odpowiednio wcześnie odczytać taką chwilę, kiedy opony letnie należało by już wymienić na opony zimowe. Ale i momentu zamiany odwrotnej, czyli opon zimowych na letnie, też należy dopilnować. Sprawa nie tylko w tym , czy będziemy musieli denerwować się w przydługiej kolejce do warsztatu, gdzie tej zmiany dokonają. Istotnym sygnałem dla zamiany opon winno być również bezpieczeństwo jazdy uzależnione od dopasowania opon do warunków zewnętrznych.
Syndicate content