śnieg

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/motocross-kety.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Narty we Włoszech to odpowiedni pomysł na przeżycie wakacji

narty
Autor: boogy_man
Źródło: www.sxc.hu
W jakie miejsce chcemy zajechać na wakacje?

Urlop to istotny okres, ponieważ w czasie niego musimy nadrobić wszelkie siły, które straciliśmy w czasie roboty. Mamy się wówczas wyspać, powinniśmy wypoczywać, to czas gdy możemy zrobić to, na co wręcz posiadamy chęć. Przez to właśnie tak ważne jest to, aby uważnie przemyśleć w jakie miejsce chcemy się wybrać na urlop, tak żeby posiadać świadomość, że uda nam się tam odpowiednio wypocząć oraz podładować nadwątlone siły.

Czas na wymienianie opon - w jaki sposób się za to zabrać?

wymiana opon
Autor: iStock
Źródło: iStock
Wszyscy kierowcy wiedzą, że dwa razy do roku musimy zmienić opony. Teraz jest właśnie ten czas. Idzie zima i bez względu czy pada śnieg, czy nie to może być mróz. Drogi zaczną być śliskie i lepiej mieć właściwe opony w tego typu sytuacji. A wymiana opon nie jest zbyt skomplikowana. Część osób jedzie do wulkanizatora, ale sporo osób we własnym zakresie jest w stanie dać radę. Należy jedynie przy wymianie opon nie zapominać, że jeżeli letnie opony są w świetnym stanie, to możemy najzwyczajniej w świecie znaleźć miejsce na to, by je przechować na następny sezon.

W jaki sposób można obecnie pielęgnować swój samochód, aby przez lata zachował on naprawdę bardzo dobry stan?

samochód
Autor: Axion23
Źródło: http://www.flickr.com
Samochód to jeden z elementów, jaki daje określone informacje na temat jego posiadacza. Kosztowne auto można przeważnie rozpoznać na pierwszy rzut oka, a w związku z tym, ocenić sytuację majątkową danej osoby. Istotne znaczenie ma również wygląd auta. Nawet najpiękniejszy samochód, kiedy zostanie zaniedbany, nie będzie wywierał na innych stosownego wrażenia. Nie można się więc dziwić, że dziś coraz większą popularnością cieszą się specjalistyczne usługi pielęgnacyjne, jak chociażby auto detailing, które w swojej ofercie ma dosyć wiele firm.

Nie zapomnij o potrzebie zmiany opon – nie czekaj do ostatniego momentu

Opony
Autor: EveryCarListed P
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy kończy się pora letnia, każdy kierowca winien zacząć zastanawiać się nad zmianą opon. Niestety w naszym klimacie z trudem jest przewidzieć, kiedy okoliczności na drodze doprowadzą do tego, iż konieczna okaże się wymiana opon na zimowe. Dużo lepiej wszak zrobić to jak najwcześniej – aniżeli później. Nawet w czasie opadów deszczowych guma zimowa będzie miała lepsze parametry – nie zużywając się przez to na większym poziomie.

Wolnym krokiem zbliża się zima – zastanów się, co się przyda twojemu pojazdowi

droga zimą
Autor: Jimmy Harris
Źródło: http://www.flickr.com
Polska jest krajem, który może poszczycić się cudownymi 4 porami roku. Mamy i słoneczko, i deszcz, i śnieg. I na każdą ewentualność powinniśmy być zawsze gotowi. I tak, jak my potrzebujemy funkcjonalne buty, tak i nasze samochody muszą mieć doskonałą przyczepność.Kiedy w RP zjawia się zima i następują opady śniegu, nie powinno się jeździć samochodem na letnich oponach. To niestety niebezpieczne.

Narty we Francji cieszą się dużym zainteresowaniem

narciarstwo
Autor: flickr.com
Co mogą nam zaoferować narty we Francji?
Kiedy lubimy zimowe sporty, a ewentualność zjazdu na nartach jest dla nas najlepszym sposobem na odpoczynek, to musimy się dowiadywać, w jakich rejonach będziemy mieli okazję liczyć na najwspanialsze warunki, aby oddać się tej radości.

Opony letnie wrocław nam proponuje

Opony samochodowe
Autor: Frank Weber
Źródło: http://www.flickr.com
Czy powiemy gdzie wyszukamy opony letnie wrocław proponuje parę warsztatów
Musimy zmieniać nasze opony w zależności od będącej właśnie chwili roku, tak by mieć świadomość, że ciągle będą one gwarantowały odpowiednią przyczepność, a zatem, że będziemy mieli zagwarantowane dobre bezpieczeństwo na jezdni.

Podstawowe wyposażenie na górskie zimowe wycieczki, co warto posiadać wtedy ze sobą.

Buty The North Face
Źródło: www.livefortheoutdoors.com
Zimowe wycieczki po górskich szlakach to wspaniałe przeżycie, ale czasami przerodzić się mogą w duże zagrożenie życia. Wiele osób to sobie lekceważy, i niektórzy zapłacili za to wysoką cenę. Nawet w lecie, przy słonecznej pogodzie może się trafić jakieś załamanie aury, warunki zmieniają się bowiem w ciągu kilku godzin.

Ogumienie zimowe i opony letnie

ruch na drodze
Autor: Janderson.L
Źródło: http://www.flickr.com
W garażu samochodowym każdego posiadacza samochodu powinien się znaleźć obowiązkowo zestaw opon letnich i zimowych. Taki zestaw daje poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Właściciel samochodu jest przygotowany na nieuniknioną zamianę opon w odpowiedniej chwili. Trzeba tylko odpowiednio wcześnie odczytać taką chwilę, kiedy opony letnie należało by już wymienić na opony zimowe. Ale i momentu zamiany odwrotnej, czyli opon zimowych na letnie, też należy dopilnować. Sprawa nie tylko w tym , czy będziemy musieli denerwować się w przydługiej kolejce do warsztatu, gdzie tej zmiany dokonają. Istotnym sygnałem dla zamiany opon winno być również bezpieczeństwo jazdy uzależnione od dopasowania opon do warunków zewnętrznych.
Syndicate content