BIWAK

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/motocross-kety.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Przybornik na obozowisko

śpiwory na obozie
Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com
Co oznacza "dobry obóz"? Czy dobry obóz, to ten, na którym była kapitalna atmosfera, czy ten, który był znakomicie wykorzystany czasowo (np. na prowadzenie zajęć)? A może dobry obóz, to taki, na który pojechało wielu harcerzy? A czy w takim wypadku biwak, na jakim było 8 osób jest lichy? Wszyscy znamy reguły dobrej zbiórki.

Polary mają szansę mieć różnoraką grubość

śpiwór
Śpiwory są w przeróżnej grubości

Jeżeli udajemy się na biwak, musimy okazać się przyszykowani na to, że będziemy potrzebować paru niezbędnych przedmiotów, bez których taki wyjazd nie ma szansy się udać. Dlatego w pierwszej kolejności powinniśmy spojrzeć na śpiwory i zadecydować, które z nich okażą się dla nas właściwe. Mamy szansę kupić takie, które będą rozpinane na całej długości, więc łatwiej będzie się w nie wchodziło, a w razie konieczności, będziemy mieli szansę z nich wykonać pojedyncze, duże nakrycie, lecz mamy szansę kupić też takie, które wcale nie okazują się być rozpinane i wtedy przypominają własnym kształtem taką mumię. Poza tym różnią się one pomiędzy sobą grubością, więc powinniśmy się namyślić, czy będziemy potrzebowali taki, który będzie nas ogrzewał, czy wystarczy cienki, bo noce powinny być ciepłe.

Na jaki namiot się zdecydować?

namiot
Autor: Tim Regan
Źródło: http://www.flickr.com
Spanie pod gołym niebem nie jest przyjemne, w szczególności gdy aura, czy fruwające insekty nie dadzą nam spokojnie zasnąć. Na ekspedycjach na łonie przyrody najlepiej sprawdzają się namioty. Ich kluczowym zadaniem jest osłona przed niepomyślnymi warunkami pogodowymi, deszczem, czy palącym słońcem a także wiatrem, a również zapewnienie możliwe komfortowego snu.

Jakie fachowe wyposażenie ma obowiązek mieć w zanadrzu każdy harcerz?

harcerz
Autor: Arcadiuš
Źródło: http://www.flickr.com
Harcerstwo cieszy się obecnie nadzwyczaj sporą sławą i multum osób, zarówno dzieci jak i młodzieży decyduje się na wejście do drużyny harcerskiej. Z pewnością harcerstwo wiąże się z znakomitymi przygodami a także świetną zabawą, aczkolwiek jest to także solidna szkoła życia, która wybornie uczy młodych ludzi tego, jak na przykład radzić sobie z rozmaitymi wyzwaniami.
Syndicate content