ogumienie

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/motocross-kety.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

W jaki sposób przygotować nasz samochód na czas zimy?

opony
Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com
Wielkimi krokami przybliża się w największym stopniu znienawidzona pora roku przez każdych kierowców - zima. W tym terminie możliwość swobodnego przejeżdżania kilometrów na drogach będzie niezmiernie utrudniona ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe. Spore opady śniegu oraz marznący lód na asfalcie wymaga od nas podwyższenia uwagi na drodze, tak aby nie doprowadzić do wypadku. Należy w tym miejscu na domiar tego odnotować, że jako sumienni właściciele powinniśmy koniecznie zatroszczyć się o stan naszego samochodu, by mógł bez kłopotu pokonywać śnieżne przeszkody.

Nadchodzący sezon jesienno-zimowy jest dla kierowców znakiem do wymiany ogumienia

opony
Źródło: www.interopony.pl
Na obecną chwilę znaczna większość osób ma samochody, dzięki którym jest w stanie o wiele lepiej działać każdego dnia. Nie sposób ukryć, że jest to pokaźne dobro, które pozwoliło ludziom znacząco rozwinąć sposobności przemieszczania się. Dla każdego kierowcy sprawność jego samochodu jest bardzo istotną kwestią, dlatego regularne przeglądy lub sprawdzanie poziomu płynów to prace, o jakich nie zapominają.

Wybór odpowiednich opon do samochodu

ślady opon na śniegu
Autor: mrhayata
Źródło: http://www.flickr.com
Zakup porządnych opon do pojazdu to w ogóle nie prosta sprawa. Jeśli nie masz pewności co do formatu opony, skorzystaj z wyszukiwarki opon, bądź odczytaj oznaczenie odnajdujące się na boku demontowanej opony. Jeżeli opony Kormoran nie będą instalowane jako komplet, to wypada mieć na uwadze, ażeby nie instalować opon o różnej budowie na jednej ośce. W razie wątpliwości, skonsultuj się ze fachowcem w sferze ogumienia.

W jaki sposób przygotować nasz samochód do zimy?

samochód zimą
Autor: Larry Pieniazek
Źródło: http://www.flickr.com
Nie da się zaprzeczyć faktowi, że zima jest jednym z najbardziej wymagających okresów dla kierowców w czasie całego roku. Złe warunki atmosferyczne są w stanie w znacznym stopniu utrudnić nam przemieszczanie się autem w otaczającej nas rzeczywistości. Małe temperatury oraz znaczne opady śniegu poważnie zmniejszają nasze bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu, w związku z tym jesteśmy zobowiązani w tym czasie okazywać szczególną przezorność w czasie kierowania.

Już dzisiaj sprawdź, w którym miejscu przechowywanie opon ceny Wrocław i wymiana opon cennik Wrocław jest najatrakcyjniejsze!

opony w ciężarówce
Autor: Andrew Malone
Źródło: http://www.flickr.com
W naszym kraju w zależności od pory roku winniśmy zmieniać opony. Niezmiernie relewantne jest to, by latem podróżować na oponach letnich, natomiast w zimie na oponach zimowych. Multum osób sądzi, że jest to błahostka i nie za każdym razem przywiązuje do tego tak dużą wagę.

Nie znasz się na oznaczeniach opon? Sprawdź, w jaki sposób je odczytywać

felgi
Autor: Nikita Novozhilov
Źródło: http://www.flickr.com
Nie każdy zna się na tematyce powiązanej z samochodami. Na co dzień nie jest to problemem, gdyż nie musimy wiedzieć czym na przykład odróżniają się opony Continental, lecz jeżeli musimy zamienić je z letnich na zimowe albo odwrotnie, niewielka porcja wiedzy już by nam się przydała. Jedynie wtedy zorientujemy się, co mówią dotąd niewiadome dla nas oznaczenia i będziemy mogli wybrać właściwe opony.

Jak dopasować właściwe opony do samochodu?

Samochód, wymiana opon
Autor: iStock
Źródło: iStock
Każdy posiadacz auta stara się, żeby jego samochód był sprawny jak i zarazem bezpieczny. Wykonuje wiele regularnych kontroli technicznych pojazdu, regularnie wymienia najbardziej nastawione na uszkodzenia części jak i płyny lub oleje w silniku. Tymczasem nie jest to wszystko co należy wykonać, żeby mieć pewność funkcjonalnego jak i bezpiecznego auta. Szczególną rolę w ochronie pojazdów posiadają idealnie dobrane opony.

Rola odpowiedniego ogumienia na bezpieczne poruszanie się podczas różnych warunków klimatycznych.

Opony
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia samochodów jeżeli chodzi o bezpieczną jazdę są opony. I niestety wśród wielu właścicieli aut jest to również bardzo zaniedbywana rzecz, chociaż konsekwencje czasami mogą być bardzo poważne. Opony ze zbyt niskim bieżnikiem na śliskich ulicach nie będą posiadać właściwej przyczepności, a w przypadku kontroli policji taka jazda zakończyć się może wystawieniem mandatu i konfiskatą dowodu rejestracyjnego.

Wszystko, co musisz wiedzieć o zmianie ogumienia zimowego na ogumienie letnie

opony zimowe
Autor: lungstruck
Źródło: http://www.flickr.com
Zima w końcu się skończyła i ponownie zawitała wiosna. Nim się obejrzymy po raz kolejny przyjdzie lato. Jeśli jesteś kierowcą to dobrze wiesz, że okres po zimie oznacza czas wymiany ogumienia w aucie na letnie.

Uważaj na przedwczesne zmiany opon. Zaskakuje nie tylko zima

koła
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Nie ważna jak trudna jest zima, powinność zmiany opon z letnich na zimowe i w drugą stronę, powtarza się dwa razy na rok. Zwykle czynimy to przy intensywnych „skokach”: temperatur lub gwałtownego spadu śniegu. Ponieważ pogoda lubi robić psikusy, wymieniającym opony kierowcom zdarzają się przedwczesne zmiany opon, które przyczyniają się do fatalnego czucia drogi, w pogodowej anomalii.
Syndicate content