zima

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/motocross-kety.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Sezon ferii zimowych to zwłaszcza radość na stokach narciarskich

sporty zimowe
Autor: harmishhk
Źródło: http://www.flickr.com
Moda na dyscypliny zimowe nadeszła do naszego kraju relatywnie niedawno i natychmiast zafascynowała serca wielu osób. Jest to perfekcyjny sposób na spędzenie zimy aktywnie i energicznie. Podczas ferii mnóstwo osób szuka ofert wyjazdów właśnie na stoki narciarskie, aby wykorzystać ten okres jak najlepiej i ulepszać swoje umiejętności zjeżdżania na nartach bądź desce. Tak samo jedna jak i druga dyscyplina ma swoich sympatyków, którzy na ciekawszych stokach odważnie przedstawiają swoje umiejętności.

Zima nie musi być straszna – wystarczy stosownie się zabezpieczyć

zima w mieście
Autor: Sascha Kohlmann
Źródło: http://www.flickr.com
Zima to pora roku przez jednych lubiana, przez innych niechciana. Przyczyną tego ostatniego stanu jest oczywiście niska temperatura, która zniechęca do przebywania na świeżym powietrzu. Jednakże zima nie taka straszna, jeśli zatroszczymy się o właściwy strój. A do wyboru mamy w praktyce spory asortyment. Najważniejsza jest oczywiście dobrze dobrana kurtka lub płaszcz zimowy. Kiedy temperatura nie jest bardzo obniżona można zdecydować się chociażby na kamizelki puchowe, które dobrze wyglądają, a równocześnie dobrze zabezpieczają przed utratą ciepła.

Opony letnie i zimowe – porady dla kupujących

wymiana opon
Autor: Bill Abbott
Źródło: http://www.flickr.com
„Zima znów zaskoczyła drogowców” narzekają rok rocznie Polacy, jednak coraz częściej mróz dziwi nie specjalistów od utrzymania dróg a samych jeżdżących samochodami. Ostre zimy należą już do przeszłości, jednak temperatura na minusie i śliska nawierzchnia stale są przyczyną dużej ilości wypadków. Podczas zmiennych warunków atmosferycznych jedną z najistotniejszych spraw jest prawidłowy dobór opon.

Buty trekkingowe powinny okazać się nieprzemakalne

buty w góry
Autor: Susanne DaDavidsson
Źródło: http://www.flickr.com
Zajrzyjmy do marketu the north face

Nie ma znaczenia czy udajemy się w góry czy nad morze, zawsze musimy zadbać o to, żeby posiadać właściwy sprzęt i strój. Z tego powodu przed wyruszeniem trzeba się wybrać do marketu, który przedstawia sprzęt sportowy, a również stroje sportowe sprawdzające się na każdą aurę. Kiedy pragniemy wykonać zakupy bez potrzeby wychodzenia z domu, to trzeba zajrzeć na stronę sklepu the north face.

Dlaczego należy wymieniać opony

opona w czerwonym samochodzie
Autor: Schen
Źródło: http://www.flickr.com
Po czym poznać, że idzie zima? Wydawać by się mogło, że po oponach rodzimych kierowców. Nic bardziej mylnego. Opony zimowe w lipcu są niemniej popularne od tych w grudniu. Niestety, kierowcy w dalszym ciągu nie przyjmują do wiadomości jak ogromne znaczenie w bezpieczeństwie odgrywają opony. Na rynku polskim przedstawiają swoje produkty wszyscy znaczący w branży producenci. Jednym z nich jest firma Kleber.

Jakie elementy są potrzebne do uprawiania zimowych dyscyplin sportowych?

sporty zimowe
Autor: dlsee
Źródło: http://www.flickr.com
Zima jest bardzo przyjemnym czasem dla niektórych ludzi, kojarzy im się bowiem ze sportami zimowymi. Wysiłek fizyczny niesie za sobą pozytywne następstwa o każdej porze roku, także w zimie. Wówczas z kolej opcji uprawiania sportu jest sporo. Każdego roku fanów zimowych sportów przybywa.

Wytrzymałe opony letnie i zimowe

Opony samochodowe
Źródło: www.interopony.pl


Opony występują w rozmaitych rodzajach w zależności od wykorzystania. Jasne jest, że inne ogumienie stosuje się do typowych osobowych samochodów, a inne do samochodów ciężarowych. Całkowicie odrębną grupę natomiast stanowią opony do zadań specjalnych, stosowane przykładowo w urządzeniach rolniczych. Kombajn czy traktor musi bowiem mieć warunki do pracy na kłopotliwym i nierównym terenie i te warunki muszą mu gwarantować w pierwszej kolejności opony. W aspekcie jednak ogumienia zwykłego auta osobowego również można dokonać rozróżnień. Niezależnie od rodzaju ogumienia najważniejszy jest jej stan. Wszelkie odmiany wymagają regularnie całkowitej wymiany. W trakcie jazdy autem bowiem ogumienie zużywa się szybciej, niż wielu ludzi sądzi.

Przegląd przed zimą – sprawne sprężyny

Części samochodowe
Polskie drogi nie pomagają autom. Szczególnie w zimie zawieszenie jest zagrożone. Przed zimą najlepszym rozwiązaniem jest skontrolowanie samochodu – dobrze wtedy zmienić sprężyny. Kiedy trzeba sprawdzić zawieszenie auta?

Sprawne zawieszenie – skontroluj sprężyny

Sprężyny
Źródło: http://www.vanel.com
Polskie drogi nie sprzyjają samochodom. Szczególnie w okresie zimowym zawieszenie jest zagrożone. Przed zimą zalecane jest sprawdzenie samochodu – można wtedy wstawić nowe sprężyny. W jakich sytuacjach zbadać zawieszenie auta?

Zimowe opony zapewniają większe bezpieczeństwo na drodze

Autor: KURSANT
Na dworze lato w rozkwicie, gorąco, nikt z nas z pewnością nie rozmyśla o zimie, a tymczasem to świetny czas, by zaplanować zakup nowych opon zimowych do samochodu. Wielu producentów w sezonie letnim sprzedaje opony zimowe po okazyjnych cenach.
Syndicate content