zima

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/motocross-kety.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Sezon ferii zimowych to zwłaszcza radość na stokach narciarskich

sporty zimowe
Autor: harmishhk
Źródło: http://www.flickr.com
Moda na dyscypliny zimowe nadeszła do naszego kraju relatywnie niedawno i natychmiast zafascynowała serca wielu osób. Jest to perfekcyjny sposób na spędzenie zimy aktywnie i energicznie. Podczas ferii mnóstwo osób szuka ofert wyjazdów właśnie na stoki narciarskie, aby wykorzystać ten okres jak najlepiej i ulepszać swoje umiejętności zjeżdżania na nartach bądź desce. Tak samo jedna jak i druga dyscyplina ma swoich sympatyków, którzy na ciekawszych stokach odważnie przedstawiają swoje umiejętności.

Zima nie musi być straszna – wystarczy stosownie się zabezpieczyć

zima w mieście
Autor: Sascha Kohlmann
Źródło: http://www.flickr.com
Zima to pora roku przez jednych lubiana, przez innych niechciana. Przyczyną tego ostatniego stanu jest oczywiście niska temperatura, która zniechęca do przebywania na świeżym powietrzu. Jednakże zima nie taka straszna, jeśli zatroszczymy się o właściwy strój. A do wyboru mamy w praktyce spory asortyment. Najważniejsza jest oczywiście dobrze dobrana kurtka lub płaszcz zimowy. Kiedy temperatura nie jest bardzo obniżona można zdecydować się chociażby na kamizelki puchowe, które dobrze wyglądają, a równocześnie dobrze zabezpieczają przed utratą ciepła.

Opony letnie i zimowe – porady dla kupujących

wymiana opon
Autor: Bill Abbott
Źródło: http://www.flickr.com
„Zima znowu zaskoczyła drogowców” mawiają co roku mieszkańcy Polski, jednak coraz częściej zima dziwi nie specjalistów od utrzymania nawierzchni a samych kierowców. Potężne zimy należą już do przeszłości, jednak temperatura na minusie i śliska nawierzchnia wciąż są przyczyną wielu wypadków. Podczas zmieniających się warunków atmosferycznych jedną z najistotniejszych spraw jest prawidłowy dobór opon.

Buty trekkingowe powinny okazać się nieprzemakalne

buty w góry
Autor: Susanne DaDavidsson
Źródło: http://www.flickr.com
Zajrzyjmy do sklepu the north face

Nie ma znaczenia czy wybieramy się w góry czy nad morze, zawsze trzeba zadbać o to, żeby posiadać właściwy sprzęt oraz ubiór. Z tego powodu przed wyruszeniem warto się wybrać do marketu, który proponuje sprzęt sportowy, a też stroje sportowe sprawdzające się na każdą aurę. Gdy pragniemy zrobić sprawunki bez konieczności wyjścia z domu, to należy wejść na stronę sklepu the north face.

Dlaczego należy wymieniać opony

opona w czerwonym samochodzie
Autor: Schen
Źródło: http://www.flickr.com
Po czym poznać, że zbliża się zima? Chciałoby się rzec: po oponach polskich kierowców. Błędna odpowiedź. Opony zimowe w lipcu są niemniej popularne od tych w lutym. Niestety, kierowcy w dalszym ciągu nie zdają sobie sprawy jak dużą rolę w bezpieczeństwie odgrywają opony. W Polsce oferują swoje produkty wszyscy znaczący w branży producenci. Jednym z nich jest firma Kleber.

Jakie elementy są potrzebne do uprawiania zimowych dyscyplin sportowych?

sporty zimowe
Autor: dlsee
Źródło: http://www.flickr.com
Zima jest bardzo przyjemnym czasem dla niektórych ludzi, kojarzy im się bowiem ze sportami zimowymi. Wysiłek fizyczny niesie za sobą pozytywne następstwa o każdej porze roku, także w zimie. Wówczas z kolej opcji uprawiania sportu jest sporo. Każdego roku fanów zimowych sportów przybywa.

Wytrzymałe opony letnie i zimowe

Opony samochodowe
Źródło: www.interopony.pl


Opony istnieją w różnych typach zależnie od zastosowania. Jasne jest, że inne ogumienie stosuje się do typowych osobowych aut, a inne do ciężarówek. Zupełnie osobną grupę natomiast tworzą opony specjalnego zastosowania, wykorzystywane przykładowo w maszynach rolniczych. Kombajn czy ciągnik musi bowiem mieć warunki do działania na kłopotliwym i zróżnicowanym terenie i te warunki powinny mu gwarantować przede wszystkim opony. W kontekście jednak opon zwykłego samochodu osobowego także można rozróżnić kilka typów. Niezależnie od typu ogumienia najważniejszy jest jej stan. Wszelkie rodzaje wymagają co jakiś czas zupełnej wymiany. W miarę jazdy samochodem bowiem ogumienie ulega zużyciu w tempie szybszym, niż wielu ludzi jest zdanie.

Przegląd przed zimą – sprawne sprężyny

Części samochodowe
Polskie drogi nie pomagają autom. Szczególnie w zimie zawieszenie jest zagrożone. Przed zimą najlepszym rozwiązaniem jest skontrolowanie samochodu – dobrze wtedy zmienić sprężyny. Kiedy trzeba sprawdzić zawieszenie auta?

Sprawne zawieszenie – skontroluj sprężyny

Sprężyny
Źródło: http://www.vanel.com
Polskie drogi nie sprzyjają samochodom. Szczególnie w okresie zimowym zawieszenie jest zagrożone. Przed zimą zalecane jest sprawdzenie samochodu – można wtedy wstawić nowe sprężyny. W jakich sytuacjach zbadać zawieszenie auta?

Zimowe opony zapewniają większe bezpieczeństwo na drodze

Autor: KURSANT
Na dworze lato w pełni, słońce, nikt z nas na pewno nie rozmyśla o tym co będzie w grudniu, a tymczasem to doskonały moment, by rozważyć zakup nowych opon zimowych do samochodu. Większość producentów w tej części roku sprzedaje opony zimowe po niższych cenach.
Syndicate content