Tuning samochodu – na czym polega? Czytaj na ten temat nieco więcej

Dla wielu kierowców auto stanowi konieczny środek transportu, pozwalający na realizację codziennych obowiązków czy też przyjemności w postaci wypadu na wakacje. Jednak nie wszyscy myślą o autach jedynie w funkcjonalny sposób. Dla miłośników motoryzacji stają się one źródłem inspiracji, tworzywem przeznaczonym do wykonywania artystycznych działań, rozwijania swych pasji.

Działania mające na celu zmianę wyglądu rozmaitych maszyn wiążą się z tuningiem. Słowo to pochodzi się z języka angielskiego a oznacza regulację bądź strojenie.

Zainteresował Cię taki tekst? W takim razie sprawdź jeszcze to, tutaj też zamieszczono same świetne informacje (https://www.zbiornikicisnieniowe.pl/), które na pewno Cię zaciekawią.

Wyróżnia się dwie typy tuningu – tuning mechaniczny optyczny. Pierwszy z wymienionych odnosi się do przeróbek w obrębie silnika, układów paliwowego, napędowego lub podwozia. Jego kluczowymi celami są polepszenie technicznych parametrów i jezdnych właściwości. Można to uzyskać poprzez między innymi wymianę wałka rozrządu na sportowy, gaźnika, tłoków, korbowodów, skrzyni biegów, zastosowanie różnego typu filtrów, zamontowanie tłumików, turbosprężarek, a w kwestii podwozia – wzmocnienie hamulców, obniżenie zawieszenia, założenie alufelg (czyli felg wykonanych ze stopu aluminium i magnezu).

auto

Autor: Evan Kilgore
Źródło: http://www.flickr.com

Źródło artykułu – laguna tuning

Z kolei drugi dotyczy przemian w zewnętrznym wyglądzie auta, aby podkreślić jego charakter bądź podwyższyć prestiż jazdy takim autem. W odróżnieniu od tuningu mechanicznego nie nie ma wpływu na polepszenie osiągów maszyny, lecz uzyskanie przyciągających wizualnych efektów w postaci chociażby montażu ciekawych elementów, atrakcyjnych grafik czy innych rozwiązań które nadają w całości niebanalny wygląd.

Przydatny tekst? Jeżeli tak uważasz, przeczytaj inne tego rodzaju materiały na rozważany temat – bez grymaszenia kliknij tutaj, więcej zobaczysz w linku.

Takich zmian dokonuje się przede wszystkim w seryjnych samochodach, przez co stają się one wyjątkowe, niemalże unikatowe. Części|Części wykorzystywane do tuningu pojazdu najczęściej wyszukuje się na rozmaitych stronach internetowych poświęconych mechanice, aukcjom motoryzacyjnym bądź ogólnie motoryzacji. Dla przykładu wystarczy sprawdzić hasła typu “Mercedes W210 tuning” bądź “Carisma tuning”, i pojawiają się wyniki prezentujące dane komponenty. Warto dodać, iż strony pojawiające się po wklepaniu hasła “Mercedes W210 tuning” dotyczą propozycji zmian w zakresie obramówek pokrętek, zegarów, chromu na lampy, przyciemnień szyb oraz wielu opcji tuningowania. Z kolei przy wyrażeniu “Carisma tuning” uwagę zwracają przede wszystkim akcesoria tuningowe, takie jak na przykład folie na lampy, żarówki LED, listwy chromowane, nakrętki na wentyle.

Może Cię też zainteresować: