Twoje auto jest bezużyteczne? Możesz wyciągnąć jeszcze z niego pożytek. Trzeba jedynie oddać je na złomowanie

Bardzo dobrym pomysłem na spożytkowanie samochodu, jakim już nie da się poruszać, a ponadto naprawianie byłaby nieopłacalna, jest złomowanie. Jednakże co istotne, fizyczne oddanie nie jeżdżącego samochodu nie równa się jednoczesnemu pozbywaniu się wykupionej wcześniej polisy OC. O czym więc powinniśmy pamiętać przy złomowaniu pojazdu? Jak może wyglądać ten proces?

szrot

Autor: sebastiankauer
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze musisz pomyśleć, czy w twojej okolicy są takie miejsca, ale jak udowadnia praktyka istnieją prawie wszędzie. Wiemy że nie mamy kłopotu w większych miastach, jak złomowanie Kraków, niemniej jeżeli mieszkasz w małym mieści również na pewno odnajdziesz takie miejsce, na przykład złomowanie Wałbrzych.Równocześnie warto w tym miejscu przypomnieć, że czasami ta czynność nie jest nazwana jako złomowanie, ale jako kasacja, a dokładnie przykładowo kasacja Legnica.

Jeżeli już wybierzesz takie miejsce, to po przybyciu do stacji zdemontowania samochodów, pojazd jest skrupulatnie testowany, z kolei jego wartość,szczególnie jeżeli chodzi o stan techniczny, precyzyjnie szacowana. Kontrolowany jest też tak zwany potencjał odzysku surowców wtórnych i części, które wciąż działają. Następnie samochód jest suszony ze wszystkich płynów, a wiec paliw czy olejów. Różnorodne części na przykład akumulator (strona przedsiębiorstwa Akumulator24) czy tapicerki są wyciągane. Ciekawe jest to, że ponad 90 procent odpadów ulegnie zamianie na całkowicie nowe rzeczy.

Normalnie, za zezłomowanie auta można dostać 100-400 złotych.

Ten odnośnik do serwisu passat b7 tuning kieruje do niezwykle atrakcyjnej witryny, która ma równie interesujące dane na opisywany temat.

Następna istotna uwaga to ta, która powie nam, że samochód predestynowany na zezłomowanie musi posiadać mniej niż 90 procent wartości wpisanej w dowodzie rejestracyjnym. W kilku miejscach do ostatecznej dokumentacji dołączana jest kopia rezygnacji z OC przeznaczona dla ubezpieczyciela, umożliwia to rozwiązać umowę OC.

złom

A jakiego typu dokumenty będą potrzebne?Po pierwsze dowód rejestracyjny. Może być także zaświadczenie w wydziału komunikacji. Jeśli wydana była karta auta, to także należy ją okazać. Niezbędne są również dowody osobiste właścicieli i współwłaścicieli wpisanych do dowodu rejestracyjnego.