W jaki sposób w legalny sposób wykonać kasację pojazdu?

Mają miejsce takie sytuacje, kiedy nasz samochód jest już w takim stanie, że absolutnie nie nadaje się do niczego. Pozostaje nam wówczas jedynie zezłomowanie. Należy wiedzieć jaki sposób tego procederu jest legalny i gdzie możemy wykonać kasacji zgodnej z prawem. Wymagania są jednakowe dla wszystkich miejscowości w Polsce, bez związku z nazwą zakładu, czy jest to złomowanie pojazdów Wrocław lub auto złom Legnica.

Auto, który nie nadaje się już do jazy można zezłomować w specjalnych punktach. Oczywiście możemy próbować sprzedać samochód (poznaj szczegóły) komuś, kto chce go wyremontować i dalej używać i wtedy mamy możliwość zarobienia największej sumy pieniężnej. Zajmijmy się jednak wypadkiem auta, które z pewnością nie nadaje się już do jazdy i jedyną metodą pozbycia się go jest złomowanie. Należy wiedzieć, że stacja, w której zezłomujemy samochód (szczegóły w podanym źródle) nie może pobierać opłat. Ma takie prawo jedynie wtedy, kiedy auto waży zdecydowanie mniej, niż jest to napisane w dowodzie. Wtedy dopłacamy za każdy kilogram poniżej normy. Więcej na .

Złomowanie samochodów

Autor: Koziro Hasegawa
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy udajemy się do opisanego punktu, musimy wziąć ze sobą niezbędne dokumenty, przede wszystkim jest to dowód rejestracyjny, w różnych wypadkach może to być także upoważnienie, jeżeli nie jesteśmy właścicielami, czy inne dokumenty potwierdzające dane pojazdu. Kiedy oddamy samochód do stacji demontażu, dostaniemy dokumenty, które poświadczają unieważnienie tablic i dowodu rejestracyjnego. Jeśli już mamy wymienione dokumentacje, możemy udać się do wydziału komunikacji w naszej gminie i złożyć wniosek o wyrejestrowanie auta. Mamy na to 30 dni. Dodatkowo warto sprawdzić legalność działania stacji. Wszystkie możemy odszukać na stronie Urzędu Marszałkowskiego. Dzięki temu upewnimy się, że dobór stacji jest prawidłowy. Nielegalne złomowanie Wałbrzych jest surowo karane. Można dostać mandat o wysokości nawet 30 tysięcy.

Warto także wiedzieć, że za odpowiednio skasowany samochód, właściciel powinien dostać pieniądze. W dzisiejszych czasach niemal wszystkie oferty znajdziemy w Internecie. Podobnie jest w przypadku tak zwanego auto złomu. Powinno się po prostu poszukać stacji w okolicy naszej miejscowości. Jeżeli interesuje nas kasacja pojazdów Kraków, Kielce czy Warszawa, sposób poszukiwania jest taki sam.

Gdy nasz samochód wymaga złomowania, musimy wiedzieć, że nie możemy przeprowadzić tego procederu w każdym miejscu. Jeśli chcemy, aby wszystko było całkowicie legalne, warto zapoznać z dostępnymi wymogami. W związku z tym bez problemu pozbędziemy się nienadającego się do niczego pojazdu. Dodatkowo możemy dostać za to pieniądze. Warto skorzystać z takiej możliwości.