W jaki sposób wybrać opony zimowe?

Coraz zimniejsze dni bądź zbliżająca się zima przyczyniają się do tego, iż nie tylko powinniśmy zamienić garderobę na cieplejszą, ale również zastanowić się nad założeniem opon zimowych. Dzięki nim nie wpadniemy w poślizg na każdej zamarzniętej drodze oraz nie wystawimy na niebezpieczeństwo ani siebie, ani swoich współpasażerów. O czym należy pamiętać, jeżeli dopiero zamierzamy zamówić opony zimowych?

Co najistotniejsze, wymienić powinniśmy wszystkie opony, nie zaś – jak wielu ma w zwyczaju – jedynie 2. Taka oszczędność może okazać się nad wyraz nierozważna. Po drugie, istotna jest ich wielkość. Opony zimowe nie mogą być węższe od opon na lato, gdyż nie będą prawidłowo trzymać się zaśnieżonej drogi.

pojedyncza opona

Autor: Adam Gaeth
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli chodzi o samego wytwórcę opon, nie jest dobrze decydować się na mniej kosztowne odpowiedniki, albowiem może stracić na tym jakość opon. Dobre opony to pewne opony. Należy zaznajomić się z rekomendacjami na forach internetowych albo zapytać najbliższych, którą markę polecają. Dzięki ich pomocy lub rzetelnej poradzie sprzedawcy na pewno nie będziemy żałować zakupów. Polecamy felgi (sportwheels.pl/product-pol-15029-BORBET-A-5×112-8×18-ET45-BS.html) stalowe.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest zaznaczona przy marce cena. Używane opony są z pewnością tańsze, lecz skąd mamy mieć gwarancję czy nie należały one do auta z wypadku? Dlatego zakupów z aukcji musimy w tym wypadku unikać. Lepiej jest trzymać się pewnych sklepów oraz nowych, markowych opon. Dobrze jest zajrzeć do sklepów internetowych, gdyż w sieci czekają na nas dużo niższe ceny. Auta wiążą się z poważnymi kosztami, toteż można czasami skorzystać z tańszych rozwiązań, zwłaszcza, iż sklepy internetowe proponują takie same, markowe opony.

Przed zamówieniem konkretnych opon warto jeszcze przestudiować testy opon zimowych. Specjaliści sprawdzają, który producent stworzył najlepsze opony, doskonałe w nawet najtrudniejszych warunkach. Tego rodzaju ranking opon zimowych jest oczywiście pomocny, albowiem opony wpływają w dużo większym stopniu na nasze bezpieczeństwo, niż np. decyzja czy wybrać felgi – sportwheels.pl/product-pol-10008-Obrecz-zabezpieczajaca-Alloygator-Rozowa-13-21.html – stalowe, czy aluminiowe. Powinniśmy skontrolować wszystkie szczegóły, by zrobić udane zakupy oraz bezpiecznie jeździć po każdej drodze. To najważniejsze, szczególnie, jeśli jadą z nami nasi najbliżsi i chcemy pomyślnie dotrzeć do celu.