W jaki sposób zadbać o idealny porządek we wnętrzu samochodu

Kto bardziej dba o czystość w swoim aucie. Mężczyźni czy kobiety? Jeżeli ktoś bez wahania będzie chciał udzielić odpowiedzi, że oczywiście panowie dużo bardziej będą dbać o auto, ponieważ jest zwykle ich ukochaną zabawką, to nie zawsze będzie to racja.

Fakt, że panowie potrafią wiele godzin pucować lakier albo co chwilę wyposażać swoją furę w coraz to nowe akcesoria, takie jak kamera samochodowa, sportowe pokrowce samochodowe na siedzenia czy najdłuższa na świecie antena od/do CB radia. Ale w kwestii porządku wewnątrz tego ukochanego auta bardzo często to kobiety przejmują dowodzenie twierdząc, że przydałby się dywanik do bagażnika bądź dokupując jesienią solidne dywaniki gumowe . Choinki zapachowe i odświeżacze lub wosk nabłyszczający do karoserii to znów domena panów.

Intrygują Cię zaprezentowane tu treści? Jeżeli tak, to rewelacyjnie – użyczamy również dla Ciebie darmowy wgląd do nowej strony.

Dla kontrastu, kobiety bardzo lubią schludne wnętrze, tak więc systematyczne wizyty na myjni i zestaw obowiązkowych środków czyszczących kurz w środku samochodu na pewno będą się znajdować na ich liście priorytetów. Takie przykłady można by wymieniać bez końca, bowiem zawsze jest tak, że męskie oczy zwracają uwagę na co innego, a kobiecie co innego zacznie w samochodzie przeszkadzać.

auto

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

Poważnie rzecz traktując, trzeba powiedzieć, że rzeczywiście dbanie o czystość jest ważne, bo pozwoli na dłużej zachować środek samochodu (zerknij na okazję na – zabudowa busa) w dobrej kondycji. Dobre pokrowce samochodowe czy dywaniki z gumy jesienią na pewno będą pożytecznym zakupem. Lecz żaden następny dywanik na podłogę nie może zastąpić systematycznego pilnowania stanu technicznego samochodu. Regularne wizyty u mechanika, pilnowanie poziomu oleju i zwracanie uwagi na dziwne stuki podczas jazdy, to z pewnością bardzo ważne sprawy dla właścicieli każdego typu samochodu. Sprawdź też

Z samochodem będzie jak z człowiekiem. Najistotniejsza jest profilaktyka i wczesne reagowanie gdy pojawi się coś podejrzanego. Wcześniejsze wykrycie usterki może pozwolić sprawnie podjąć kroki naprawcze, dzięki czemu nie dojdzie do poważniejszych awarii, które dla finansów posiadacza byłyby z pewnością znacznie droższe.