W naszym kraju ciągle rośnie popularność ćwiczeń fizycznych

Współcześnie zderzają się dwie przeciwstawne tendencje. Z jednej strony błyskawicznie wzrasta ilość ludzi skrajnie otyłych, co zagraża ich zdrowiu, a w najcięższych przypadkach także życiu. Jednocześnie, panuje dziś moda na aktywność fizyczną – sporo osób stara się ćwiczyć i odpowiednio odżywiać. Naturalnie, drugi trend jest jak najbardziej wskazany, przede wszystkim aktualnie, kiedy osoby otyłe stają się znaczącym obciążeniem dla służby zdrowia. Jednym z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych jest bieganie.

siłownia

Autor: Health Gauge
Źródło: http://www.flickr.com

Czemu? Przede wszystkim przez wzgląd na fakt, że nie potrzebuje się dużej wiedzy ani profesjonalnego sprzętu. Biegać można wszędzie, o każdej godzinie.

Zaciekawiony zagadnieniem? Poczytaj o tym znacznie więcej. Dlatego użyj adresu (http://bmhorse.com/pl/16-rowniarki), jaki przekieruje Cię na stronę. Zapraszamy!

Należy jedynie zaopatrzyć się w odpowiednie buty. Jest to niewątpliwie jedna z najtańszych aktywności, jako że nie ma potrzeby kupowania karnetu na siłownie czy treningów z trenerem. Bieganie na dodatek pozwala na odstresowanie się oraz pozbycie negatywnych emocji. Promocja biegania jest obecnie dość zakrojona na szeroką skalę, a ilość osób, jakie startują w maratonach z roku na rok jest coraz większa.

Wiele osób, szczególnie kobiet, decyduje się też na „treningi dywanowe”. Można je wykonywać dzięki filmikom umieszczanym w internecie albo dzięki płytom DVD. W Polsce pod tym względem już od długiego czasu króluje Ewa Chodakowska, obecnie jedna z najbardziej lubianych trenerek Polek. Takie treningi są elastyczne, gdyż można je wykonywać o dowolnej porze.

W dodatku, także nie generują wysokich kosztów – wystarczy wyposażyć się tylko w strój sportowy i można zaczynać ćwiczenia. Jest to idealna alternatywa dla osób, które w sąsiedztwie nie posiadają siłowni lub jakiegokolwiek klubu fitness, mają skromne fundusze i czas bądź po prostu nie chcą opuszczać domu. Istotnym zainteresowaniem cieszy się też kulturystyka.

W zawodach uczestniczą nie tylko mężczyźni, ale też kobiety. Takie ćwiczenia jednak wymagają dużych podkładów samodyscypliny, jako że należy stosować się do wskazówek trenera, codziennie poświęcać dużo czasu na pracę na siłowni i dostosować własny jadłospis do dużych wymagań. Coraz częściej organizowane są zawody kulturystyczne, które ukazują rezultaty ciężkiej pracy uczestników.