W sklepach pojawiają się coraz bardziej powszechne zestawy telewizyjne

W epoce coraz bardziej popularnej w naszych domach elektroniki nikogo już nie powinno dziwić, że ktoś zdecyduje się zrobić w domu nieduże kino. W salonach z elektroniką użytkową królują obecnie zestawy kina domowego, składające się z telewizora LCD z ekranem o dużej przekątnej, DVD lub Blue-Ray oraz kompletu kolumn głośnikowych. Już na takim zestawie się da całkiem przyjemnie oglądać większość filmów w rodzinnym gronie, są jednak osoby, którym taki zestaw raczej nie wystarczy.

kino

Autor: Dick Thomas Johnson
Źródło: http://www.flickr.com

Tak więc jeżeli ktoś będzie naprawdę miłośnikiem kina, ma wystarczającej wielkości dom, w którym niewielkie kino może się zmieścić, i będzie dysponował zbędną gotówką, za którą można kupić całkiem dobre auto, to kino w domu jest akurat tym, co będzie chciał zrobić. Do adaptacji na kino bardzo dobrze będą się nadawać pomieszczenia mniej reprezentacyjne, przykładowo piwnice lub poddasza. Wręcz można powiedzieć, że nadają się lepiej do tego celu, gdyż często posiadają nieregularne kształty, a to bardzo pomaga przy projektowaniu, gdyż w typowych pomieszczeniach panują fatalne warunki akustyczne.

Domowe sale kinowe są drogie w wykonaniu, a wynika to z dwóch zasadniczych czynników. Pierwszy z nich to projekt sali kinowej, żeby rzeczywiście oglądanie filmów stało się prawdziwą przyjemnością, to nie można na tym oszczędzać. Znających się na rzeczy akustyków w naszym kraju nie ma zbyt dużo, stąd też ich wiedza nie jest tania, ale nie warto tu iść na kompromisy. Nieodpowiednio zaprojektowana sala nawet przy najlepszym sprzęcie nie może pokazać wszystkich swoich możliwości, i w rzeczywistości będą to zupełnie stracone pieniądze.
Zestaw kina domowego marki Philips

Autor: Philips
Źródło: Philips

Pomieszczenie które się chce przeznaczyć na kino musi być należycie wyciszone przed wszystkimi hałasami, i rzecz jasna trzeba się zająć całym środkiem, również sufitem i podłogą. Dobre wykonanie środka pomieszczenia, zgodnie z wcześniej zrobionym projektem zagwarantuje odpowiednie parametry do oglądania filmów. Na koniec pozostaje zamontowanie urządzeń, który także dużo będzie kosztował, instalacja dodatkowego wyposażenia, takiego jak inteligentne oświetlenie, i można będzie wreszcie zaprosić gości na pierwszy seans. Jeśli jesteś zainteresowany: www.