W sytuacji, gdy masz zamiar siąść za kierownicą spójrz na opony

Gdy mamy samochód, to staramy się o to żeby fajnie nim się jeździło. Najważniejsze jest to, by zwracać uwagę na bezpieczeństwo. Dopiero później można zwracać uwagę na estetyczne aspekty. Najważniejsze by pamiętać o istotnych sprawach.
Jazda samochodem,  kierowca
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Między innymi należy brać pod uwagę to by wybierać najlepsze opony michelin. Oczywiście wybór opon jest bardzo spory, musimy jedynie mieć świadomość, czego chcemy. (http://www.hurtopony.pl/osobowe.html) Rzeczywistość jest również taka, że dopóki nie wypróbujemy wielu opon to do końca nie będziemy mieli pewności, które nam najlepiej pasują. A różnica jest, chociaż niektórym osobom zdaje się, że opona to opona i to, kto ją wyprodukował jest bez znaczenia. (Opony Michelin) Te osoby są w błędzie, bo producenci ścigają się w tym, by ich opony właściwie reagowały w różnych warunkach, wszystko by zapewnić bezpieczeństwo kierowcom oraz po, to by klienci do nich powracali.

Opony na więcej niż jeden sezonBywa, że słyszymy, że zbliża się któraś z pór roku i powinniśmy wymieniać opony. A prawda jest taka, że nie musimy cztery razy w roku zmieniać opon, że wystarczą dwa razy. Zresztą są też tak zwane opony wielosezonowe (http://www.netcar.pl/opony/letnie/osobowe/dunlop/). Co pozwala na to, że przez dwanaście miesięcy możemy śmigać na tych samych oponach. Czy jest to dobre rozwiązanie? Na sto procent dla tych, którzy szukają oszczędności w każdej sytuacji to idealna opcja. http://www.hurtopony.pl/

samochód
Autor: Manoj Prasad
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak takie opony samochodowe idealnie będą sprawdzały się w miastach, w których zimą nie zaistnieją trudne warunki, bo wszystko służby drogowe w miarę regularnie próbują posprzątać. Ale, jeśli wiemy, że zimą będzie trzeba dużo poruszać się autem w naprawdę trudnych warunkach, po zasypanych drogach, to lepiej wymienić opony dwa razy w roku. Wiadomo, że wszystko jest zależne od kierowcy i od jego chęci, ale jednak wszyscy kierowcy powinni mieć świadomość, tego, że zmiana opon jest najistotniejsza dla nich samych, bo wiąże się to z bezpieczeństwem na drodze. Powinniśmy też nie zapominać, że wsiadając za kółko bierzemy odpowiedzialność nie tylko za siebie i ewentualnie współpasażerów, ale również za innych ludzi uczestniczących w ruchu drogowym. Tak, więc nie możemy zapominać o tym, żeby samochód był na chodzie i żebyśmy my sami dobrze się czuli. Nie chodzi jedynie o jazdę w trzeźwości, ale kiedy naprawdę jesteśmy chorzy, to też lepiej nie ryzykować wolniejszych reakcji.