Legalne sposoby na pozbycie się zepsutego auta, jak będzie wyglądać procedura złomowania.

Większość samochodów po iluś latach użytkowania będzie czekać koniec jazdy. Niektórym się udaje, trafiają w ręce miłośników motoryzacji i tam pod dobrą opieką mogą jeździć przez wiele następnych lat. Inne do końca jeżdżą po ulicach i drogach, kolejno zamieniając właścicieli i w wielu przypadkach powodują coraz większe zagrożenie na ulicach.

Continue reading „Legalne sposoby na pozbycie się zepsutego auta, jak będzie wyglądać procedura złomowania.”

Progi wymuszające zwolnienie prędkości, pachołki drogowe jako środek poprawy bezpieczeństwa na jezdni w trakcie normalnego użytkowania i kolizji

Każdy zdaje sobie sprawę, jaki jest odsetek wypadków na polskich drogach związany z przekroczeniem przepisowej prędkości. Jest to drugi powód, zaraz po wsiadaniu w stanie po spożyciu za kierownicę. Niestety nie są to chlubne wyniki, z tego powodu należy jakoś temu zaradzić. Sprawdzającym się rozwiązaniem w różnych miejscach są progi zwalniające.

Continue reading „Progi wymuszające zwolnienie prędkości, pachołki drogowe jako środek poprawy bezpieczeństwa na jezdni w trakcie normalnego użytkowania i kolizji”

Istnieje wiele sytuacji, w których nie przypuszczamy nie jesteśmy w stanie określić, jak się zachowamy

Punkt widzenia zależy od punktu patrzenia, podobnie jak zrozumienie danej sytuacji zależy od tego jak się do niej odnosimy. Spoglądamyna świat w różny sposób, jedni będą to robić w różowych okularach, kolejni wszystko zobaczą w ciemnych barwach. Z to się bierze? Z różnych doświadczeń, z wychowania, zależy od biologii? Od wszystkiego po trochu?

Continue reading „Istnieje wiele sytuacji, w których nie przypuszczamy nie jesteśmy w stanie określić, jak się zachowamy”

Rejestratory jazdy są coraz bardziej powszechniejsze

Rosja to ten kraj, w którym w trakcie tygodnia dochodzi do bardzo dużej ilości wypadków na drogach – wiele z nich ląduje później w Internecie. Bardzo wielu Polaków bardzo lubi oglądać te wypadki: naturalnie przyczyną nie jest rzekoma niechęć do Rosjan. Najzwyczajniej przynajmniej niektóre wypadki drogowe w istocie ciekawie się prezentują. Naturalnie oglądanie zgonów na drodze jest nieludzkie, ale na całe szczęście większość wypadków drogowych nie kończy się tak tragicznie. Popularność filmów z największego kraju świata sprawiła, że pośród polskich kierowców zauważyć można duży popyt na rejestratory jazdy/blow. Wiadoma sprawa: nie rozchodzi się głównie o chęć nagrania jakiegoś wypadku… Zwłaszcza rejestratory są bardzo modne z tego powodu, iż rejestrator pewnie dużo razy pomógł niewinnemu kierowcy uniknąć dużego mandatu albo stracenia zniżek u swojego ubezpieczyciela.

Continue reading „Rejestratory jazdy są coraz bardziej powszechniejsze”

Znajdź legalną firmę, która zajmuję się złomowaniem pojazdów

Kiedy mieliśmy stłuczkę samochodem bądź mamy już bardzo stary samochód prawdopodobnie będziemy musieli złomować nasz pojazd. Odpowiadają za to odpowiednie firmy, które również skupują sprawne jeszcze części samochodowe.

Continue reading „Znajdź legalną firmę, która zajmuję się złomowaniem pojazdów”