Jeżeli na tegoroczne wakacje wybierasz się na pewną górską wyprawę, albo planujesz letni, kilkudniowy wypad z przyjaciółmi, czy rodziną – powinieneś zaczerpnąć odrobinę wiedzy na temat odpowiedniego sprzętu i akcesoriów.

Kiedy nadchodzi okres letni, robi się ciepło – każdy właśnie zamyśla o wypoczynkowym urlopie. Marzymy o relaksie od obowiązków, beztroskim spędzeniu wolnego z rodziną i przyjaciółmi. Większość z dorosłych rozmyśla o tropikalnych plażowiskach, czystych wodach i gorącym, nadmorskim nastroju. Są pośród Nas jednak pasjonaci i zapaleńcy sportów ryzykownych i wyczynowych, którzy preferują poświęcić swoje luźne dni na ruchową przygodę.

Continue reading „Jeżeli na tegoroczne wakacje wybierasz się na pewną górską wyprawę, albo planujesz letni, kilkudniowy wypad z przyjaciółmi, czy rodziną – powinieneś zaczerpnąć odrobinę wiedzy na temat odpowiedniego sprzętu i akcesoriów.”

Na rynku oferowane są wycieraczki do auta znanych producentów ale znaleźć można również niedrogie

W ubiegłym stuleciu, kobieta z Nowego Jorku jadąca pojazdem komunikacji miejskiej zauważyła wysiadanie, co pewien czas kierującego tramwajem celem ręcznego wycierania przedniej szyby tramwaju z wody. Skłoniło ją to do przyjrzenia się tej niedogodności. Wynalazła ręcznie sterowaną dźwignię obsługiwaną przez kierowcę, wyposażoną w odpowiednie pióra do wycieraczek po zewnętrznej stronie pojazdu, służące do ścierania opadów deszczu lub opadów śniegu. Niebawem po opatentowaniu pomysłu w urzędzie patentowym, prawie każde auto z USA posiadało już zainstalowane wycieraczki do samochodu.

Continue reading „Na rynku oferowane są wycieraczki do auta znanych producentów ale znaleźć można również niedrogie”