Za darmo gry on-line

Ile razy matka wzywała, że zbyt długo grasz w gry? Ile to razy dziewczyna była niezadowolona, iż miast spędzać z nią wolny czas, wolisz likwidować potwory? Ile razy czytałeś bądź oglądałeś w telewizji materiał, który miał udowodnić, że gry są odpowiedzialne za całe zło w świecie? Czas obalić niektóre bajki i dać wiarę naukowcom, jacy widzą, w jaki sposób nasze mózgi ewoluują pod wpływem gier.

zobacz więcej

Autor: Gabriele B.
Źródło: http://www.flickr.com
Na początek troszkę statystyk.

Jeżeli poszukujesz dodatkowych informacji na analizowany w tym serwisie problem, to z pewnością znajdziesz więcej pod linkiem!

Podług amerykańskich badań statystyczny gracz ma lat 29. Ludzie, jacy kupują gry mają średnio 37 lat. To interesujące wiadome, w szczególności dla tych, którym wydaje się, że takie rozrywki są dla młodzików. W wydanym przez jednostkę Ipsos MediaCT raporcie z 2012 r. zdołamy odnaleźć informacje, dotyczące krajowego rynku gier.

Aby znaleźć podobne informacje na prezentowane zagadnienie spójrz na link (http://andragog.edu.pl/index.php/kierunki-studiow/9-kierunki/25-arteterapia-w-edukacji), a przeczytasz w tamtym miejscu niesamowicie ciekawe wiadomości, które zostaną Ci w głowie.

I zupełnie nie odbiegają one od owych amerykańskich.

W Ameryce istnieje zupełnie spora wspólnota badaczy, która bada wpływ gier komputerowych na psychikę. Jedną z tychże naukowców jest Daphne Bavelier, która stara się udowodnić, że strzelanki a także gry pokroju Clash of Swords są w stanie nas rozwijać!

I tak adekwatna doza strzelania, mordowania może polepszyć naszą koncentrację, wzrok a również wyobraźnię przestrzenną. Znacie na pewno taki prosty eksperyment, w którym nazwy barw zapisane są innym zabarwieniem pisma (na przykład wyraz „czerwony” skreślony jest na niebiesko) i zadanie polega na tym, aby odczytać słowa, nie sugerując się kolorem pisma. Jest to zawiłe zadanie, albowiem istnieje konflikt między terminem a odcieniem. To, w jaki sposób poradzimy sobie z zadaniem, zależy od poziomu koncentracji. Osoby lubujące się w grach komputerowych poradzą sobie z owym zadaniem o wiele przyzwoiciej. Zdołają prędzej rozwiązać powstały konflikt.

Sprzęt gracza

Autor: David Villarreal Fernández
Źródło: http://www.flickr.com
Skupienie oraz natychmiastowe likwidowanie zaistniałych komplikacji przydają się nam w pracy, w szkole, ale także w czasie jazdy pojazdem. Kiedy powstanie niebezpieczeństwo, umiemy w mgnieniu oka zareagować.

Rzecz jasna naukowcy najentuzjastyczniej skonstruowaliby na podstawie zebranej wiedzy własne gry edukacyjne lecz nie oszukujmy się – nabylibyście grę mając świadomość, że ona naucza, rozwija? Gry terapeutyczne na ogół nie kojarzą się z przyjemnością. Jednak gdyby na pudełku z Clash of Swords świtała informacja, iż gra również niesie takie a takie dodatnie efekty, nikt na pewno by się nie buntował.