Zalety harcerskiego życia, najważniejsze wyposażenie które każdy porządny harcerz ma po prostu mieć

Harcerze od dawna aktywnie działają w naszym społeczeństwie. Dzisiaj, w epoce internetu i nowoczesnych technologii wprawdzie straciło nieco na znaczeniu, lecz w dalszym ciągu w wielu szkołach bardzo dynamicznie działają drużyny harcerskie, gromadząc wokół siebie młodzież i dzieci.

sklep harcerski online

Autor: Tomas Quinones
Źródło: http://www.flickr.com
Samo harcerstwo uczy mnóstwa rzeczy, przede wszystkim kształtuje postawę patriotyczną, uczy miłości do ojczyzny i poświęcenia. Ale jednocześnie bycie harcerzem to doskonała przygoda, jaką się później przez długie lata wspomina, nawet jeśli nie trwała ona długo. W czasie zbiórek harcerze oraz zuchy uczą się dużej ilości przydatnych i pożytecznych rzeczy, takich jak umiejętności radzenia sobie w różnych okolicznościach, i większość z nich będzie się później przydawała w dorosłym życiu. Zakończeniem każdego harcerskiego roku jest zawsze letni obóz, a o niejednym takim obozie do dnia dzisiejszego krążą wśród harcerzy legendy. Faktycznie dla dzieci i młodzieży kilka tygodni z daleka od elektroniki, w wojskowych namiotach i w pełni samodzielnie jeżeli będzie chodzić o obozowe życie to rewelacyjna, zapamiętana na długie lata przygoda. Porządny harcerz powinien również być odpowiednio wyposażony w niezbędne akcesoria. Najważniejszą rzeczą jest harcerski mundur, który się składa z bluzy, spodni i chusty.

harcerze

Autor: Leslie Science & Nature Center
Źródło: http://www.flickr.com
Porządny mundur, a w tak naprawdę naszywki na nim, będą informować o członkostwie w danej drużynie i zdobytych umiejętnościach, z tego też powodu każdy zuch albo [na narty w polsce] harcerz musi go posiadać. Podczas obozów oraz biwaków bardzo przydatny będzie też zestaw narzędzi. Za pomocą saperki można będzie wybudować prowizoryczny szałas czy zająć się innymi pracami obozowymi. O możliwościach zastosowania dobrego noża raczej nie trzeba nic mówić, a dzięki menażce można będzie zarówno przygotować smaczny posiłek, jak i go później ze smakiem zjeść. W wielu drużynach popularne są też specjalne zestawy do survivalu, w skład których wchodzą konieczne do poradzenia sobie w nietypowych sytuacjach akcesoria. Aby to wszystko zakupić, wystarczy odwiedzić pobliski sklep harcerski – , tam bez problemów da się zrobić wszystkie potrzebne zakupy.