Złośliwość przedmiotów martwych jest najgorsza w ekstremalnych sytuacjach. Czy zdarzają Ci się takie sytuacje? Co można na ten temat powiedzieć?

Tak to się często rozpoczyna, kiedy większy problem poprzedza mniej poważny. Czasem jest całkowicie odwrotnie, lecz nie ma to znaczenia dla osoby, której w rzeczywistości wszystko się wali. Tak to się zaczyna, gdy duży kłopot bierze się z zupełnie błahej drobnostki, na którą nie zwracaliśmy wcześniej uwagi. Możemy sobie wyobrazić sporo tego typu sytuacji, lecz prawdopodobnie najciekawsze są te abstrakcyjne, które nie przyszłyby nam na myśl… Dopóki sami ich nie doświadczyliśmy.

wycieraczki samochodowe

Autor: Wolfgang Wildner
Źródło: http://www.flickr.com

Na przykład, takie coś. Jedziemy samochodem w daleką drogę. Za nami już sporo przejechanych kilometrów, przed nami nie nie można zobaczyć końca, ale dobrze się jedzie, nic nam nie przeszkadza. Myślami jesteśmy gdzie indziej, więc droga nawet prędzej mija. Jedziemy tak i nic nas nie może rozproszyć, aż tu nagle zaczęło się chmurzyć. Po paru chwilach z tych chmur zaczyna mocno padać, możemy stwierdzić, że znaleźliśmy się w centrum wielkiej nawałnicy, gdyż to wręcz oberwanie chmury. Wycieraczki samochodowe ledwo nadążają, ale dają radę, aż do chwili, kiedy jedna z nich… odpada.

I dramat, dosłownie jesteśmy uziemieni, bo jedna z nich nie nadąża z tą całą pracą. Sami prawdopodobnie nie możemy uwierzyć, co się stało, lecz pokornie zatrzymujemy się na poboczu, zapalamy awaryjne światła i czekamy, aż ten wielki deszcz przejdzie, gdyż tak się nie da jechać. Niestety, ulewa wcale nie chce odejść, ale czasem pada słabiej więc powoli jedziemy, żeby jak najprędzej dostać się na jakąś stację paliw, może tam zakupimy wycieraczki. Na nasze nieszczęście nastała noc, więc prawie nic nie widać. Jednak tym jeżdżeniem na raty udaje się dotrzeć do jakiejś stacji benzynowej, gdzie niestety nie są dostępne wycieraczki do naszego samochodu. A deszcz nie zamierza przestać padać. W tym momencie rezygnujemy i zostajemy na tej stacji. Ruszymy z rana albo jeszcze tej nocy, gdy się (https://motoargo.pl/) rozpogodzi.

wycieraczki samochodowe

Autor: Mario Spann
Źródło: http://www.flickr.com

Jak się okazało musieliśmy czekać do rana, bo padało całą noc. Dopiero na którejś stacji benzynowej udało się nabyć odpowiednie wycieraczki do samochodu (a dokładnie ten model – ). Jaki wynika wniosek z tej opowieści? W zasadzie to jest prawdopodobnie oczywisty, ażeby zawsze, nieważne nawet w jaką trasę jedziemy mieć przy sobie zapasowe wycieraczki samochodowe. Identycznie jak światła są konieczne do normalnej jazdy. Szkoda, iż dopiero w tych sytuacjach się o tym przekonujemy.

Sprawdź dodatkowo: pióra do wycieraczek