Zwiedzanie atrakcyjnych miejsc z pomysłem, blisko przyrody

Czasami wystarczy odrobina zaangażowania, trochę umiejętności ale i inwencji, by spędzić niesamowity weekend, nabrać sił i wrócić w poniedziałek skoro świt do biura z plecakiem pełnym nowej energii. Istnieją wioski, otoczone z 4 stron leśnym drzewostanem a dodatkowo ten drzewostan w każdą stronę rozciąga się po kilkanaście kilometrów.

polowanie

Autor: Mike Riela
Źródło: http://www.flickr.com
Nie ma tam latarni przy drodze. Nocą, gdy wszyscy mieszkańcy, w liczbie 40 idą spać, możemy oglądać wszystkie ugwieżdżone niebo a mleczna droga aż wylewa się z nieba. Lub też płyną strumienie, które żegnają jedną miejscowość, machając jej na do widzenia, przepływają przez polodowcowe wzniesienia i lasy, i trafiają na następną miejscowość gdzieś dopiero po paru godzinach.

Taki odcinek możemy przejść pieszo, lub też popłynąć spływem kajakowym.

Zaintrygował Cię ten wątek? W takim razie wejdź w link do serwisu materiał hips i ciesz się następnymi tekstami. W razie jakichkolwiek wahań – odezwij się do nas.

Albo są doliny górskie, być może kiedyś nawet obficie zamieszkałe, bądź zupełnie na odwrót, są wręcz zamknięte dla zwykłych śmiertelników. Takie które wiją się wzdłuż pasma górskiego, nie posiadając wcale zabudowań a jeśli już, to są to fundamenty opuszczonych chałup. Dzikie łąki, bagniska i fantastyczne krajobrazy. A gdzieś na krańcu takich dolin znajduje się kres wędrówki – pole namiotowe, leśne polany, źródła rzek, z którymi możemy zapoznać się raz a dobrze. W takich sytuacjach przyda się z pewnością siatka maskująca do zakamuflowania namiotu czy odgrodzenia terenu. Z takiej siatki (http://poldannet.pl/pl) maskującej można tez stworzyć coś w rodzaju dachu, który znakomicie ochroni nas przed promieniami słońca.

las

Autor: SarahMcD
Źródło: http://www.flickr.com
Siatka maskująca świetnie sprawdzi się jako materiał do przykrycia czatowni dla fotografów, ornitologów oraz w czasie polowań i obserwacji zwierzyny. Fantastycznym pomysłem może być śledzenie z ukrycia, po to by zobaczyć bardzo prawdziwe poczynania ptaków czy innych zwierząt. Wtedy można przykryć się siatką maskującą i ponadto w ubranie myśliwskie – . Niekiedy tego pragniemy – uciec gdzieś, poobserwować każdy najmniejszy zakątek i stwierdzić „tu jest cudownie”. Może niekoniecznie odcinać się do zera, w stylu namiot w dziczy, ale tak naturalnie poznać miejsca w miarę dzikie, odludne, gdzie możemy obcować wyłącznie ze środowiskiem naturalnym. Najprościej mówiąc wylogować się od życia.